Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus kultūros ir meno tarybos susirinkime – ir kritika, ir savikritika

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  16:57, 2014-02-07
Taip susirinkusieji salėje rinko naujuosius meno tarybos atstovus
Alytusplius.lt nuotr.

Šiandien vykusiame Alytaus kultūros ir meno tarybos susirinkime diskutuota apie Alytaus kultūrinį veidą, kritikuota Alytaus miesto savivaldybė bei išrinkta naujoji taryba, į kurią demokratinio balsavimo principu išrinkti jaunieji Alytaus miesto kultūros atstovai.

 

Ataskaitą pateikusios Meno tarybos vardu kalbėjęs Redas Diržys pastebėjo, kad jie visgi nesugebėjo pasiekti rezultatų, neva dėl to, kad nerado bendros kalbos su savivaldybės atstovais. O savo veiklos ataskaitoje išreiškė susirūpinimą dėl mieste esančių skulptūrų būklės ir naujų objektų atsiradimo miesto erdvėse.

 

„Mes esame tik patariamasis balsas. Ir koks skirtumas, kaip su mumis nesiskaito – legaliai, ar nelegaliai“, -sakė Redas Diržys, Alytaus dailės mokyklos direktorius, pratęsdamas mintį, kad trūksta tarpusavio bendravimo tarp savivaldybės atstovų ir Alytaus miesto kultūros žmonių.

 

Tačiau Nijolė Makštutienė, Alytaus miesto savivaldybės vicemerė akcentavo, kad buvo atsižvelgta į daugelį meno tarybos pasiūlytų projektų. „Ir į atrankos komisiją, ir į kultūros premijų skyrimą buvo atsižvelgta“, - sakė N. Makštutienė.

 

Pagrindinės kritikos strėlės buvo laidomos į savivaldybės politikus, o kultūros ir meno taryba pateikė rezoliucijas Alytaus miesto tarybai.

 

Pateiktose rezoliucijose reikalaujama bendradarbiavimo su architektais bei dailės specialistais, taip pat prašoma imtis priemonių miesto skulptūrų priežiūrai ir restauravimui bei reikalaujama nežlugdyti Alytaus miesto kultūrinės infrastruktūros.

 

Susirinkimo metu ne kartą buvo galima išgirsti replikas, kad Alytus neturi savo kultūros, savo veido. Neva dėl per dažnos politikų kaitos, dėl nesugebėjimo išsaugoti veiklos tęstinumą kyla tarpusavio nepasitenkinimas ir nesusikalbėjimas.

 

Visuotinio susirinkimo metu buvo išrinkta naujoji Alytaus kultūros ir meno taryba, kurią be naujai perrinktų poros senųjų tarybos narių, papildė jaunieji kultūros ir meno atstovai.

 

Naujieji Alytaus kultūros ir meno tarybos nariai:

 

  1. Redas Diržys
  2. Alfreda Urmanavičienė
  3. Edvardas Minkevičius
  4. Tomas Kunčinas
  5. Saulė Pinkevičienė
  6. Mantas Kazakevičius
  7. Vidas Simanavičius
  8. Linas Stankevičius
  9. Giedrius Jezepčikas
Komentarų nėra