Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus kultūros centre – konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2020” finalininkų darbai

Organizatorių informacija  •    •  11:28, 2021-04-02
Spaudos fotografai: Faustas Augustinas ir Zenonas Šilinskas.
Evaldo Griniaus nuotr.

2020 m. jau devynioliktąjį kartą vykusio nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2020” finalininkų darbai vieši Alytuje. Tarp šiais metais konkurse dalyvavusių 123 visos Lietuvos fotografų buvo ne vienas alytiškis, o Zitos Stankevičienės kadras „Paskutinė gaisro diena“ buvo nominuotas „Auksinio kadro“ apdovanojimui konkurso kategorijoje „Naujienos“. 

 

Iš viso konkursui „Lietuvos spaudos fotografija 2020” buvo pateikta virš 3700 nuotraukų, kurias metų pradžioje vertino kompetentinga tarptautinė komisija, kurios nariais šiemet tapo profesionalūs fotografai Stefano Schirato (Italija), Sergey Maksimyšin (Rusija), Artūras Morozovas (Lietuva); žurnalo „Moteris“ vyr. redaktorė Ieva Rekštytė- Matuliauskė bei jaunojo kūrėjo premijos laureatė, režisierė Aistė Žegulytė.

 

Geriausios, komisijos atrinktos nuotraukos eksponuojamos parodoje „Lietuvos spaudos fotografija 2020”. Vertinimo komisija ypatingai džiaugėsi įdomių ir netikėtų kadrų gausa „Portreto“, „Kultūros ir pramogų“ bei „Kariuomenės“ kategorijose. Be to, įspūdį paliko foto pasakojimų ir reportažų įvairovė ir pamažu auganti serijų meninė bei naratyvo dėliojimo kokybė. Komisijos nariai linkėjo Lietuvos spaudos fotografams drąsos ir ryžto patiems kelti klausimus, ieškoti temų ir naujų pasakojimo formų.

 

 Evaldas Grinius, „Lietuvos spaudos fotografija 2020” koordinatorius, organizatorius Alytuje. Vlado Dabrovolsko nuotr.

 

Paroda, turėjusi vykti 2020 m. pabaigoje, Alytaus miesto teatro parodinėse erdvėse, dėl Covid-19 pandemijos šalyje karantino paskelbimo buvo atkelta iki ribojimų / nurodymų atlaisvinimo.

 

Nuo kovo 11 d., Vyriausybei atlaisvinus tam tikrus ribojimus, organizatoriai, atsižvelgdami į Alytaus miesto teatro parodinių erdvių lankymo ribotas galimybes, nutarė ją surengti (bendradarbiaujant su Alytaus kultūros centro administracija) Alytaus kultūros centre.

 

Nacionalinio fotografijų konkurso parodos „Lietuvos spaudos fotografija 2017” ir „Lietuvos spaudos fotografija viešosios įstaigos „EGARTA“ 2017” 2017 ir 2019 m. alytiškiams buvo pristatytos Alytaus kultūros centre tarptautinio fotografijos festivalio „Foto fest Alytus 2017“ ir „Foto fest Alytus 2019“ programos rėmuose. Nuo 2020 m. pagal susitarimą su Lietuvos spaudos fotografų klubu ir Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinio fotografijų konkurso parodą „Lietuvos spaudos fotografija 2020” ir „Lietuvos spaudos fotografija 2021” Alytaus miesto bendruomenei pristato / pristatys VšĮ Alytaus dailės galerija.

 

Evaldo Griniaus nuotr.

 

Organizatoriai:

Lietuvos žurnalistų sąjunga; Lietuvos spaudos fotografų klubas; Alytaus dailės galerija.

 

Vyksmo vieta:

Alytaus kultūros centro

Trečio  aukšto vestibiulis
Vyksmo laikas:

nuo 2021 03 24 iki 2021 04 11

 

Daugiau informacijos soc. tinkle FB Alytaus dailės galerija: https://www.facebook.com/media/set?vanity=alytausdailesgalerija&set=a.45...

 

Parodos koordinatorius Alytuje:

Evaldas Grinius. Partneris:

Alytaus kultūros centras.

 

Išankstinė lankytojų registracija telefonu Nr. +370 672 73436

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai