Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus kraštas simpatijas politikams dalijo ne vienodai

alytusplius.lt info  •  info@alytusplius.lt  •  8:38, 2014-05-26
Asociatyvi nuotr.
www.kauno.diena.lt nuotr.

Vakar vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą Alytaus krašto rinkėjai daugiausia balsų atidavė juos laimėjusių partijų kandidatams: Alytaus mieste pergalę švenčia socialdemokratai, rajone- konservatoriai. Džiūgauti gali ir liberalai: Liberalų sąjūdis pagal gautų simpatijų skaičių užėmė antrą vietą Alytaus mieste ir Varėnos rajone.

 

Druskininkų bei Lazdijų rajono savivaldybėse pirmauja socialdemokratai, antroje vietoje palikę konservatorius.

 

Dvi vietas Europos Parlamento rinkimuose laimėjusi partija Tvarka ir teisingumas Alytaus mieste ir Alytaus bei Varėnos rajonuose liko ketvirtoje vietoje, nusileisdama vieną vietą iškovojusiems „darbiečiams“, o Druskininkų ir Lazdijų savivaldybėse pastaruosius aplenkė. 

 

Lyginant su 2009 metų Europos Parlamento rinkimais, dzūkų politinės simpatijos gerokai pasikeitė.  Pagal šių metų rezultatus, galima sakyti, kad jos liberalėja. Per 2009 metų rinkimus Liberalų sąjūdis mūsų krašte kai kur, pvz. Lazdijų rajone, net neįveikė 5 proc. barjero, kitose Dzūkijos savivaldybėse pagal gautų balsų skaičių liko penktas.

 

Tikėtina, kad šiemet jų gerbėjų gretos daugelyje savivaldybių išaugo  liberalams susivienijus su kitomis liberaliomis partijomis, taip pat panašu, kad jie perėmė dalį konservatorių balsų – per praėjusius rinkimus ši partija pirmavo visose Dzūkijos savivaldybėse, išskyrus Varėnos rajoną, kur į pirmą vietą išleido socialdemokratus.

 

Pastarieji  Dzūkijoje, ko gero, perėmė dalį taip ir nesusivienijusių partijos Tvarka ir teisingumas bei „darbiečių“  rinkėjų balsų. „Tvarkiečiai“ 2009 metų rinkimuose kone visose mūsų krašto savivaldybėse buvo treti, tik Varėnos rajone šią poziciją buvo užleidę Centro sąjungai.

 

Europos Parlamento rinkimų rezultatai – rimas signalas partijoms prieš kitų metų pradžioje vyksiančius savivaldybių rinkimus. Vieniems tai ženklas pasitempti, kitiems – neužmigti ant laurų, kad vėliau savo pralaimėjimo netektų aiškinti per trumpa tinkinimų kampanija, kurios rinkėjai kartais net nepastebi.

Komentarų nėra