Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Alytaus kavinės miesto viešosiose erdvėse galės dirbti nemokamai

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  10:26, 2020-04-28
Alytaus kavinės, restoranai, baraai taip pat galės dirbti miesto viešosiose erdvėse.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Praėjusią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į restoranų ir kavinių problemas, šiam sezonui jiems atvėrė visas miesto viešąsias erdves. Šiuo pavyzdžiu seka ir Alytus.

 

„Jei tik norės, Alytaus kavinėms, restoranams, barams taip pat leisime dirbti miesto viešosiose erdvėse – aikštėse, skveruose ir kitose savivaldybės valdomose teritorijose nemokamai“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir kviečia kavinių ir restoranų savininkus naudotis galimybe.

 

Vietą ir plotą  kavinių ar restoranų savininkai gali pasirinkti patys pagal poreikius, tereikia ją suderinti su Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiuoju architektu, kad pasirinkta vieta netrukdytų aplinkiniams.

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus specialistai jau pasiteiravo keleto Alytaus miesto kavinių ir restoranų savininkų, ar jie naudosis galimybe  praplėsti kavinės ar restorano lauke esančią erdvę. Savininkų teigimu, kol kas jie bandys  naudoti turimą kavinių plotą ir stebės situaciją, vertins klientų skaičių ir jų poreikius. Kol kas tik viena Alytaus miesto kavinė pareiškė norą praplėsti teritoriją lauke tam, kad tarp staliukų galėtų išlaikyti reikiamą atstumą ir sulaukti daugiau klientų.

 

Alytaus miesto savivaldybė jau kelerius metus už lauko kavines rinkliavos neima ir primena, kad kavinių ir restoranų savininkai gali pasinaudoti miesto viešosiomis erdvėmis visiškai nemokamai.

 

Nuo balandžio 27 d. Sveikatos apsaugos ministerija leido kavinėms ir restoranams maitinimo paslaugas teikti lauke. Tačiau lauke įsikūrusių kavinių staliukai nuo aplink esančių pėsčiųjų takų, gyvenamųjų namų langų, laiptinių turi būti nutolę bent vieno metro atstumu. Tarp lankytojų, sėdinčių prie skirtingų staliukų, turi būti užtikrintas ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas. Lankytojai turi nesirinkti didesnėmis nei dviejų žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas ir artimus giminaičius. Kavinės ir restoranai privalo laikytis ir kitų Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų.

 

Norima, kad Alytaus miestas būtų gyvas, verslas būtų išsaugotas, tad Alytaus miesto kavinių ir restoranų savininkai kviečiami pasinaudoti galimybe praplėsti maitinimo paslaugas teikiančių įstaigų teritorijas lauke.

 

Norite naudotis Alytaus miesto viešąja erdve? Tuomet pasirinkite vietą, užpildykite prašymą išduoti leidimą portale epaslaugos.lt ir pridėkite norimos erdvės žemėlapį su pažymėta vieta.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai