Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus kariai kovėsi kartu su JAV desantininkais

Donatas Suchockis, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono S5 skyriaus viršininkas vyresnysis leitenantas  •  info@alytusplius.lt  •  15:01, 2014-06-13
Alytaus kariai kovėsi kartu su JAV desantininkais
Nuotr. aut. - vrš. Lina Ambroževičiūtė

Tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2014“  dalyvaujantys Alytaus Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai įgijo jaudinančios patirties ruošdamiesi mūšiui ir gavę rimtą pastiprinimą: JAV desantininkų būrio ir būrio su „Stryker" kovos mašinomis, estų prieštankiniu būriu su MILAN prieštankinėmis sistemomis. 

 

Bataliono atstovas Donatas Suchockis dalijasi pratybų akimirkomis ir įspūdžiais.

 

„Birželio devintą dieną vos tik suplazdeno pratybose dalyvaujančių šalių vėliavos ir oficialiai buvo paskelbta mokymų pradžia, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono II kuopos kariai pradėjo ruoštis mūšiui.

 

Pirmoji užduotis - judėjimas į sąlytį su priešu. Nors ir skamba gana painiai, tačiau tai puolimo operacijų tipas, kurios esmė paprasta - nustatyti tikslias priešiškų pajėgų buvimo vietas, sutrikdyti „blogiukų" veiksmus arba, jei visai paprastai, surasti ir sunaikinti.

 

Šiai užduočiai įvykdyti ulonai gavo rimtą pastiprinimą: JAV desantininkų būrys ir būrys su „Stryker" kovos mašinomis, estų prieštankinis būrys su SISU šarvuočiais ir MILAN prieštankinėmis sistemomis „užaugino lietuvių raumenis".

 

Vietovės analizė, manevro planavimas, ginkluotės ir technikos paruošimas - tik maža namų darbų dalis, kurią kariai atliks kruopščiai ir be klaidų. „Man reikės netikėtumo ir tempo", - jau sutemus įsakymo skelbimą pavaldiniams užbaigė ulonų kuopos vadas kapitonas Arnoldas Žilys.

 

Antradienis, birželio 10 diena. Trumpa naktis. Kuopos vadui šiek tiek neramu ar tikrai visi teisingai suprato jo keliamas užduotis ir nurodymus. Ulonai, būdami lengvieji pėstininkai, įprastai treniruojasi kovoti pėsčiomis, tačiau partnerių turima technika atveria naujas galimybes. Operacijos treniruotė viską sustato į savo vėžias: nepaisant skirtingų šalių turimos patirties, kariai puikiai supranta vienas kitą. Galbūt bendros vertybės ir vienas tikslas pašalina skirtingų kalbų kliūtis.

 

Kolonos suformavimas ilgai netrunka ir karišku makiažu pasipuošę kariai pajuda į mūšį. Pirmieji čia - žvalgai. Būtent jie nepastebimai prasibraus visai šalia „blogiukų" ir praneš apie jų vietas susitelkimo rajone laukiančioms pagrindinėms pajėgoms. H valanda - tai laiko atskaitos taškas, kada bus duotas signalas pradėti puolimą. Juk dar vakar visų laikrodžiai buvo nustatyti tiksėti vienu ritmu, todėl lietuvių vedamas tarptautinis „mechanizmas" veikia sklandžiai. Per šnypščiančias radijo stotis pasigirsta sutartas kodinis žodis - laikrodžiai išmuša H valandą“, - rašo D. Suchockis.

Komentarų nėra