Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus Jotvingių gimnazijoje – projektas „Go Europe Green with EPAS“

Virginija Svinkūnienė, istorijos mokytoja  •    •  15:55, 2023-05-12
Jotvingių gimnazijoje lankėsi svečiai iš užsienio, buvo vykdomas projektas „Go Europe Green with EPAS“.

Gegužės 3-5 dienomis Alytaus Jotvingių gimnazijoje lankėsi Erasmus + projekto ,,Go Europe Green with EPAS" partneriai iš GENIKO LIKIO PENTAPOLIS (Graikija) ir IV. gimnazija Marko Marulić (Kroatija).

 

Į Alytų atvyko po 5 mokinius ir 2 mokytojus iš kiekvienos mokyklos. Pagrindinės projekto temos: demokratija ir įtraukioji Europos tapatybė, žalieji įgūdžiai.  Projekto metu kuriami konkretūs apčiuopiami produktai – ekologiniai maršrutai – ir šio projekto rezultatais bus dalijamasi vietos bendruomenėse. Dalyviai tobulino XXI a. kompetencijas: bendravimo, lyderystės, skaitmenizacijos, kritinio mąstymo ir problemų sprendimo įgūdžius. 

 

Pirma diena buvo tikrai intensyvi: rytas buvo praleistas gimnazijoje: aprodytos mokyklos erdvės, klasės. Mokiniai žaidė susipažinimo žaidimus. Vėliau keliavo į Alytaus miesto savivaldybę, kur juos sutiko Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas,  savivaldybės tarybos narės Laima Vincė Kirkliauskienė ir vicemerė Jurgita Šukevičienė.

 

Tuomet visi keliavo į Alytaus kolegijos STEAM laboratoriją, kur gimnazistai ir svečiai gamino šokoladą. Visos dienos metu projekto dalyviai turėjo užduotis – kurti specifinį žaliąjį maršrutą Alytuje.

 

Antrąją projekto „Go Europe Green with EPAS“ dieną iš pat ryto vykstama į Vilnių, kur vyko susitikimas su Europos Parlemento biuro Lietuvoje komanda. Mokiniai buvome šiltai sutikti, dalyvavo įvairiose veiklose. Popietę praleido turiningoje ekskursijoje su gidu Vilniaus senamiestyje, kur turėjo puikią progą pasiieškoti vietų savo ekologiniam maršrutui.

 

Dieną užbaigė pažintis su Trakais. Svečiai buvo sužavėti šio miesto gamtos ir pilies grožiu.

 

Paskutinioji  Erasmus+ projekto „Go Europe Green with EPAS“ diena Lietuvoje buvo skirta saugomų teritorijų pažinimui. Ir ši diena tikrai buvo pilna žalios spalvos, nes aplankytas Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centras. Čia gidas papasakojo daug įdomių dalykų. Metelių regioniniame parke visi grožėjosi Dusios ežero vaizdais, žygiavo su gamtos gidu iki Aukštapelkės.

 

Alytiškiai su svečiais atsisveikino kupini gerų emocijų ir su dar didesniu noru tęsti šį projektą Graikijoje ir Kroatijoje.

 

Projektas finansuojamas ES lėšomis.

 

 

Komentarų nėra