Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus įguloje pagerbti tarnyboje žuvę ir mirę kariai

  •    •  11:33, 2013-12-21
Karių pagerbimo akimirka. Donato Suchockio nuotr.

Kasmet, advento laikotarpiu, Alytaus įgulos kariai renkasi pagerbti žuvusius ir tarnyboje mirusius karius. Įgula gedi trijų savo ginklo brolių: seržanto Arūno Jarmalavičiaus, žuvusio taikos rėmimo operacijos metu Afganistane, savanorio Artūro Sakalausko, žuvusio Lietuvos Respublikos Seimo rūmų prieigose, stabdant Sovietų armijos išpuolį, ir vyresniojo seržanto Svajūno Vitkausko, tarnyboje mirusio besiruošiant misijai Afganistane.

 

Tęsiant tradiciją, ir šių metų gruodžio 19 dienos vakare, Šv. Kazimiero bažnyčios parapijos namuose, susirinko Birutės bataliono kariai, Dainavos 1 - osios rinktinės savanoriai bei karių, kurių jau nėra mūsų tarpe artimieji, tarsi viena didelė šeima, dalintis dėmesiu, šiluma, šventu Kalėdaičiu ir sveikinimais.

 

Pagerbiant tarnybos metu žuvusius kolegas ir jų artimuosius, Birutės bataliono vadas plk. ltn. Mantas Paškevičius ir KASP Dainavos 1-osios rinktinės vadas plk. ltn. Rimantas Jarmalavičius tarė sveikinimo žodžius bei įteikė simbolines dovanas, linkėdami gerumo, santarvės, supratimo.

 

Kūčių ir Šv. Kalėdų ištakas, tradicijas bei prasmę priminė Alytaus įgulos kapelionas majoras Saulius Kasmauskas, kuris kartu pakvietė ir Kūčių vakarienei.

 

Vakarienės metu ne tik laužėme kalėdaitį, valgėme tradicinius Kūčių patiekalus, bet ir pagerbėme žuvusių karių atminimą, jiems atminti Alytaus įgulos kariai kartu su artimaisiais bei miesto bendruomenės nariai susirinko į Šv. Mišias, kur maldoje ir susikaupime vieni kitiems linkėjome stiprybės bei puoselėti mūsų ginklo brolių atminimą.

 

Komentarų nėra