Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus hospiso atidarymo proga - ,,Vidurnakčio eitynės”

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  20:53, 2021-11-16
Alytuje atidarytas hospisas.

Antradienio vakarą Alytuje buvo surengta bendruomeninė akcija „Vidurnakčio eitynės. Jų metu alytiškiai tradiciškai rinkosi prisiminti Amžinybėn iškeliavusius artimus žmones, paremti tuos, kurie susidūrė su netektimi . Ši akcija vėlyvą rudenį organizuota Alytaus hospiso dienos centro atidarymo proga.

 

Turėti hospisą alytiškiai siekė apie dešimtmetį. Nueitas nelengvas dešimties metų kelias, kol jis pagaliau atidarytas.

 

Šia svarbia proga pirmiausia šv. Kazimiero bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios. Jų metu buvo pašventintas Alytaus miesto savivaldybės seniūnaičių iniciatyva padovanotas Dievo Gailestingumo Motinos atvaizdas.

Po šv. Mišių, išsirikiavę į eiseną, alytiškiai su uždegtomis žvakėmis rankose nuo šv. Kazimiero bažnyčios Varėnos  gatve  patraukė link Alytaus hospiso pastato ( Daugų g.5). 

 

 

 Hospiso prieigose buvo padėtos žvakelės su vokeliais.  Tuomet laukė šventinė akimirka, kurios metu buvo perkirpta  įstaigos atidarymo  juostelė. Dvasininkai palaimino patalpas.

 

 

Susirinkusi nemaža minia alytiškių apžiūrėjo jaukiai įrengtas, primenančias namų aplinką patalpas. Pasiklausė hospiso viduje Alytaus muzikos mokyklos auklėtinių smuiku atliekamų kūrinių. 

 

 

Šalia Alytaus hospiso esančioje terasoje vyko minėjimas, kurio metu netrūko sveikinimo bei padėkos žodžių šios įstaigos įkūrėjui Eimantui Balaikai ir visiems savo gerumu ir lėšomis prisidėjusiems prie šios įstaigos kūrimo. Sveikinamąjį žodį tarė Alytaus hospiso vadovė Daiva Gudzinevičienė.

 

,,Labai džiaugiuosi, kad Alytuje turime hospisą. Dėkoju visiems prisidėjusiems prie jo įkūrimo. Tikiuosi, kad šiose patalpose žmonės jausis kaip namuose, ras ramybę ir nebus vieniši”,- atidarymo metu kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus  Cesiulis.

 

Renginį vainikavo Alytaus kolegijos lazerių šou. 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai