Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 009

Alytaus gimtadieniui – ištapytas Zenono Bulgakovo pasaulis

Jurgis Kochanskas  •    •  14:19, 2019-06-13
Pasaulinio garso fotomenininkui Zenonui niekada nesutrukdė kukli tautodailininko kepurė: tapybos parodoje jis lenkiasi gimtajam Alytui.
Jurgio Kochansko nuotr.

Maestro Zenonas Bulgakovas primena per gyvenimą šuoliuojantį žirgą – jokio stabtelėjimo!

 

„Aš nešvenčiu gimimo dienos“, – kaskart sako Zenonas, ką tik, gegužės 24-ąją, praleidęs 80-ies metų sukaktį, tačiau savo gimtojo miesto Alytaus gimtadienio niekada nepamiršta.

 

Šiemet Alytui jis paskyrė parodą „Ištapytas Zenono Bulgakovo pasaulis“. Taip poetiškai sueiliuoti jos pavadinimą galėjo tik žmona Giedrė, paskyrusi parodai savo vadovaujamos įstaigos – Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos – didžiausią salę.

 

Pagal nuopelnus: Z. Bulgakovas yra Alytaus miesto Garbės pilietis, gavęs dvi savivaldybės kultūros premijas, yra pasaulinio garso fotomenininkas. Jis – tarptautinės meninės fotografijos federacijos narys, pelnęs federacijos sidabro ir bronzos medalius, per 50 prestižinių tarptautinių apdovanojimų.

 

Ši paroda, pasak jos organizatorių, skirta kūrėjo tapybiškajai pusei, kuri itin vertinama alytiškių. Jo paveiksluose – Alytaus apylinkių peizažai, miesto istorija – maestro skersai išilgai išvaikščiojęs Alytų ir jo apylinkes, mums jis brangus kaip Dzūkijos sostinės metraštininkas.

 

„Ką akys mato – užfiksavęs nuotraukose, ką širdis – paveiksluose“

 

Taip apie Zenono Bulgakovo kūrybą atsiliepė žurnalistė Genovaitė Rafanavičienė.

 

„Džiaugiamės, kad jį turim“, – sakė Lietuvos tautodailės sąjungos Dzūkijos skyriaus pirmininkė Audronė Lampickienė, neslėpdama menininkui pelnytos pagarbos ir simpatijų.

 

Paroda – tapybos darbų, tad verta priminti, kad Zenonas  tapo Tautodailės sąjungos nariu 1996-aisias, rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. Jis net du kartus konkursinės meno parodos „Aukso vainikas“ Dzūkijos regione liaudies vaizdinės dailės srityje užėmė pirmąsias vietas ir atstovavo Dzūkijos regioną respublikinėje parodoje. Čia buvo įvertintas specialiu diplomu už poeziją tapyboje.

 

„Zenonas Bulgakovas dalyvauja Lietuvos dainų švenčių metu vykstančiose meno parodose. Ir šiuo metu pateikė du darbus šalies Natiurmortų parodai, kuri vyks Utenoje“, – priminė A. Lampickienė.

Kokios gražios Alytaus apylinkės, kaip jas atpažinti?

 

Alytaus gimtadieniui skirtoje tapybos parodoje – naujausi Z. Bulgakovo darbai, įsiprašiau jų pažiūrėti, kai jie dar buvo tik kabinami, parodos atidarymo išvakarėse.

 

„Kai tapau, nemėgstu, kad kas žiūrėtų man iš už nugaros“

 

Tapytojas atvirauja: jis rodo tik „baigtus paveikslus“, bet neslepia savo tapymo metodų. Piešia iš savo darytų nuotraukų, jos - kaip dailininkui mažytis paveikslo etiudas. Patinka tapyti Alytaus senamiesčio kampelius, gatves, raudonų plytų namus, jų turtinga faktūra, spalvinė gama. Todėl istoriniuose paveiksluose – padūmavusios spalvos.

 

„Nauji daugiabučiai man neįdomūs, nepiešiu ir baltų plytų namų. Gal todėl mano tapyboje vyrauja tamsios spalvos“, – pasakojo tapytojas.

 

Kaip atsirado tapybos darbuose poezija?

 

„Susidomėjau žiemos peizažais – man visada patinka panaudoti šviesą. Saulės šviesa ir šešėliai žaidžia tarpusavyje, paveikslai šviečia, spindi“, – maestro parodė tapybos darbą, kuriame švietė Nemuno pakrantėje sutūpusios senosios trobas.

 

„Čia ta vieta, kur dabar laivų prieplauka Nemuno gatvėje“, – sakė autorius.

 

Parodoje Zenoną Bulgakovą reikės atrasti, paspėlioti, kokią vietą jis nutapė, atpažįstama ji alytiškiui ar ne, kas paveiksle tikra, o kas tapytojo fantazija, sukurta, pridėta. Kiek jis per gyvenimą išvaikščiojo tyrinėdamas ir fiksuodamas Alytų ir jo apylinkes, mes tiek neapvažiuosime.

 

Zenonas piešimą pamėgo nuo vaikystės. Neseniai jis atrado savo vienus pirmųjų piešinių, kur buvo užfiksavęs virtuvę, kuria komunaliniame name naudojosi trys šeimos, ir kambarį.

 

Dabar tas namas Aušros gatvėje jau nugriautas, o piešiniai netikėtai atsirado. Bet tai - kita istorija.

 

Birželio 13 dieną  17 val.  Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje  bibliotekoje parodos „Ištapytas Zenono Bulgakovo pasaulis“ atidaryme gal autorius pats užsimins apie savo netikėtą atradimą.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra