Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus fontanai sučiurlens įprastu metu

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  8:47, 2014-03-27
Alytaus miesto fontanai bus įjungti ne anksčiau kaip gegužės mėnesį
Alytusplius.lt nuotr.

Anksčiau nei įprastai švystelėjus pavasario saulei  Alytuje pasigirdo kalbų, kad ir miesto fontanai šiemet sučiurlens anksčiau. Tačiau ne: jų įjungimo, kaip ir tikrojo pavasario teks palaukti.

 

Pasak Alytaus miesto ūkio skyriaus vedėjo Algimanto Tarasevičiaus, kada fontanais galės džiaugtis miestelėnai, bus nuspręsta balandžio antroje pusėje.

 

„Be gegužės mėnesio nėra ko tikėtis. Fontanai bus įjungti, kai jais bus kam džiaugtis. Artimiausiu metu yra numatomos šalnos, todėl, kol oro temperatūra nesieks 20 laipsnių šilumos, fontanai neveiks“, - sakė A. Tarasevičius.

 

Jis pabrėžė, kad fontanų įjungimas ir jų priežiūra kainuoja, o papildomų laisvų lėšų nėra, tad reikia taupyti.

 

Iš viso Alytaus miesto savivaldybė prižiūri penkis fontanus, iš kurių vienas, prie Alytaus kultūros ir komunikacijos centro, yra neveikiantis.

 

Bene labiausiai alytiškių lankomas – Senamiesčio skvero fontanas, kuris vasaros metu veikia ir naktimis bei yra apšviečiamas specialiu įvairių spalvų apšvietimu.

 

Šiam skverui, kuriame įrengtas miestiečių traukos objektu tapęs fontanas, ir aplinkinei teritorijai sutvarkyti iš Europos Sąjungos fondų bei savivaldybės biudžeto skirta 4,4 mln. litų.

 

Vykdant Pirmojo Alytaus ir Rotušės aikštės rekonstrukcijas, čia taip pat įrengti fontanai. Tiesa, miesto centre, Rotušės aikštėje, esantis fontanas sulaukia daugiau kritikos strėlių nei liaupsių.

 

Miesto sode, seniausioje miesto dalyje, kasmet veikia Iki šių dienų išlikęs tarpukario fontanas su baseinėliu.

Komentarų nėra