Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus centre nuo žemės paviršiaus šluojami senieji pastatai

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  8:45, 2014-01-23
Tvirtovės gatvėje stovėjęs individualus namas virto medienos krūva. Alytusplius.lt nuotr.

Šią savaitę Alytuje, Tvirtovės gatvėje, pradėti griauti keturi neišvaizdūs ir apleisti namai virsta medienos krūva. Griovimo ir sklypo valymo darbai vyksta intensyviai.

 

Tik pradėjus darbus neapsieita be incidentų. Pasiruošus griauti vieną iš minėtų namų, jame aptiktas sušalusio vyriškio kūnas. Manoma, kad negyvenamame name glaudėsi ir užuovėjos nuo šalčio ieškojo benamis.

 

Keturių pastatų Tvirtovės gatvėje turėtų nebelikti per du mėnesius. Individualių namų griovimo darbus vykdo bendrovė „Alstapa“, laimėjusi Alytaus miesto savivaldybės skelbtą konkursą.

 

Įgyvendinant Žaliosios gatvės rekonstrukcijos projektą, keturi namai Tvirtovės gatvės pradžioje, praėjusių metų Alytaus miesto tarybos sprendimu, buvo išpirkti iš jų savininkų.

 

Visų pastatų savininkams pasiūlyta kompensacija. Jie buvo pakviesti į Alytaus miesto savivaldybę ir, vykstant deryboms bei susitarus dėl kainos, pastatai buvo išpirkti. Iš viso jiems sumokėta apie 160 tūkstančių litų.

 

Baigus griovimo bei tvarkymo darbus, Tvirtovės gatvėje liks apie 15 arų tuščias plotas. Alytusplius.lt duomenimis, yra siūlymų šiame plote suformuoti komercinės paskirties sklypą ir parduoti jį aukcione. Vėliau čia galėtų atsirasti kavinė ar prekybos turgelis.

 

Ši vieta yra ypatinga, ji turi didelę reikšmę estetinam miesto centro vaizdui, o čia atsirasianti Žalioji gatvė Alytaus centrą, manoma, prikels naujam gyvenimui. Tikimasi, kad Žalioji gatvė taps pėsčiųjų mėgstama gatve.

 

Komentarų nėra