Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus apskritis - rekordininkė pagal darbe susižalojusių neblaivių asmenų skaičių

  •    •  11:38, 2013-12-20
Iš kairės Vilius Mačiulaitis ir Vytautas Gegužis

Baigiantis metams darbo inspektoriai turi ir gerų, ir blogų žinių. Bene geriausia yra ta, kad klausimynų, kuriuos nuo šių metų pradžios turi pildyti visos įmonės,  pateikimas atidėtas iki kitų metų liepos.  Į blogiausios titulą pretenduoja žinia, kad net ketvirtadalis šiais metais darbe susižalojusių žmonių Alytaus apskrityje tai padarė būdami neblaivūs. Lietuvos vidurkis – 15 proc.


Alytaus apskrities įmonėse darbe žuvo trys žmonės, sunkiai sužaloti – šeši (praeitais metais atitinkamai 0 ir 6). Sunkiai ir mirtinai darbe susižalojo šių ekonominės veiklos įmonių darbuotojai: statyboje tokių nelaimių – 3 atvejai, apdirbamosios pramonės ir transporto įmonėse – po 2 atvejus, miškininkystės ir prekybos įmonėse – po 1 atvejį.


Varėnos įmonėje UAB „Laukgusta“ darbuotojas nukrito pro pakabinamose lubose atsivėrusį plyšį iš 4,4 m aukščio ir sunkiai susižalojo. Alytaus įmonėjė UAB „VA Statyba“ darbuotojas nukrito nuo pastato laiptų maždaug iš 2,6 m aukščio ir sunkiai susižalojo.Alytuje UAB „Hausas“ darbuotojas nukrito iš 3,3 m aukščio  nuo statomos sporto salės trečio aukšto balkono į antro aukšto balkoną ir sunkiai susižalojo. VĮ Varėnos miškų urėdijoje traktorininkas arti šlaito lygindamas su buldozeriu žemes nuslydo nuo šlaito į tvenkinį ir nuskendo.


Tokią informaciją susitikime su Alytaus žurnalistais pateikė Valstybinės darbo inspekcijos Alytaus skyriuje su Valstybinės darbo inspekcijos vadovas Vilius Mačiulaitis ir inspekcijos Alytaus skyriaus vadovas Vytautas Gegužis.


Jie patikino, kad daugeliui įmonių vadovų papildomų rūpesčių keliantis klausimynas nėra jokia represijos priemonė, o tik noras išsiaiškinti informaciją apie darbuotojų saugos būklę ir darbo vietų atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimams.


Šiuo metu užpildytus klausimynus jau yra pateikę apie 10 proc. įmonių. Darbo inspekcija skaičiuoja, kad juos pateiks apie 75-80 proc.

Komentarų nėra