Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

„Alkestos“ transformacija: augantys atlyginimai, nauji užsakymai ir stiprus akcininko užnugaris  

Daina Baranauskaitė, Kastytis Skrabulis  •    •  9:01, 2023-10-28

Restruktūrizuojamą Alytaus įmonę „Alkesta“ šių metų gegužę įsigijo viena didžiausių susisiekimo infrastruktūros grupių šalyje „Fegda grupė“. „Alkesta“ tapo vienos didžiausių įmonių grupių sektoriuje dalimi ir dabar sėkmingai atsitiesia po praeityje patirtų finansinių sunkumų.

 

„Alkesta“ sėkmingai įsiliejo į „Fegda grupė“ sudėtį ir šiuo metu kartu su grupe įgyvendina įvairius susisiekimo infrastruktūros projektus. Tarp jų – ir strateginės reikšmės „Via Baltica“ projektas, kuriame dirba gausi „Alkestos“ darbuotojų komanda. Kaip tik neseniai, spalio 27 d., įvyko transeuropinio tinklo kelio E67 (Via Baltica) plėtros projekto nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos II ruožo (nuo 72,50 iki 79,00 km) darbų pabaigos pristatymo oficialus renginys. „Alkesta“ šiame strateginės reikšmės projekte buvo subrangovė. Tai puikus pavyzdys, kaip sujungusios jėgas „Fegda grupės“ įmonės patiria sinergiją – dirba prie bendrų projektų, dalinasi technika ir panaudoja kiekvienos įmonės stiprybę bei kompetenciją. „Alkesta“ „Via Baltica“ projekte dirbs ir kitais metais vykdant I ruožo darbus (nuo 56,83 iki 72,50 km).

 

„Alkestos“ transformacija naudinga ir darbuotojams. Įmonei tapus „Fegda grupė“ dalimi ir pradėjus dirbti ties dideliais, strateginės reikšmės susisiekimo infrastruktūros objektais, vidutinis darbo užmokestis įmonėje pakilo apie 30 proc., jis viršija šalies vidurkį („Alkestoje“ jis siekia 2 461,13 €, Lietuvos mastu – 2000,1€). Be to, džiugu, kad įmonėje dirba nemažai moterų, kompetentingų specialisčių, vadovių, o jų atlyginimų vidurkis artimas vyrų atlyginimų vidurkiui. Įmonė sieks, kad atlyginimai „Alkestoje“ būtų didžiausi regiono susisiekimo infrastruktūros sektoriuje. Be to, darbuotojams visada apmokami viršvalandžiai, mokamas priedas už kelyje sugaištą laiką.

 

Šiuo metu įmonėje dirba apie 400 darbuotojų, nuolat ieškoma naujų darbuotojų dėl augančios darbų apimties.

 

Šiuo metu įmonės teisinis statusas yra „restruktūrizuojama įmonė“. Tai reiškia, kad įmonė turi tam tikrų finansinių sunkumų, iš kurių, turėdama tvirtą „Fegda grupės“ užnugarį ir nuolatinių užsakymų, planuoja išbristi per kelerius metus. Darbuotojams tai neturi jokio poveikio. Įmonė turi užsakymų tiek šiems, tiek kitiems metams. „Alkestos“ 9 mėnesių pajamos siekia 33 mln. Eur (palyginimui – praėjusiais metais visų metų pajamos buvo 27 mln. Eur) ir jos veikla vėl tapo pelninga. Planuojama, kad šiais metais įmonės apyvarta iš viso sieks 45 mln. Eur, panaši suma prognozuojama ir kitiems metams.

 

Įmonė, kaip privatus juridinis asmuo, veikia jau 30 metų, o bendra įmonės darbinė veikla skaičiuojama nuo 1968 metų. Per šį laikotarpį prisidėta prie regionui ir visai Lietuvai svarbių objektų statybos ar rekonstrukcijos. Tai didieji Dzūkijoje esantys tiltai per Nemuną:  du tiltai Druskininkuose, Merkinės tiltas, Kaniūkų tiltas, Baltosios rožės tiltas, A. Juozapavičiaus tiltas, Tūkstantmečio tiltas. Taip pat „Alkesta“ statė geležinkelio viaduką Alytuje, geležinkelio ir automobilių transporto skirtingų lygių viaduką Marijampolėje, tiltą per Šešupę Suvalkijoje, prisidėjo prie Rusnės estakados statybos, prie „Via Baltica“ tiesimo ar rekonstrukcijos įvairiais etapais. Šie objektai geriau nei žodžiai liudija įmonės kompetenciją, ekspertines žinias, darbuotojų darbštumą ir kruopštumą. Už savo darbus įmonė yra ne kartą apdovanota – įmonės  pastatyti infrastruktūriniai statiniai pripažinti metų gaminiais ir įvertinti aukso medaliais.

 

 

 

 

 

Užs. Nr. 28/10/23

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai