Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Akmenų kolekcininko kieme suplazdės Trispalvė iš prezidentūros

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  10:57, 2014-02-25
D. Grybauskaitė įvertino gražią V. Jankausko iniciatyvą
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytiškis Vaclovas Jankauskas, išradingai paminėjęs Vasario 16-ąją, sulaukė įvertinimo ir dovanų – jis buvo pakviestas į prezidentūrą atsiimti Lietuvos trispalvę iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų. Tačiau naujos vėliavos labai troškęs vyras pats jos atsiimti negalėjo.

 

Vietoj sunegalavusio V. Jankausko jam skirtą apdovanojimą iš prezidentės rankų atsiėmė Alovės seniūnijos seniūnė Irma Kašėtienė.

 

„Renginys buvo labai gražus. Šventė prasidėjo trečią valandą dienos prezidentūroje. D. Grybauskaitė pasveikino susirinkusiuosius. Labai iškilminga šventė, todėl apmaudu, kad pats idėjos autorius V. Jankauskas negalėjo dalyvauti“, - apgailestaudama  kalbėjo I. Kašėtienė.

 

Prie prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“ prisijungė apie 250 bendruomenių iš visos Lietuvos ir užsienio. Apdovanojimus gavo penkiolika išradingiausiai Vasario 16-ąją paminėjusių žmonių bei bendruomenių, tarp kurių net dvi Alytaus rajono iniciatyvos.

 

Alytaus rajone esančio Alytaus kaimo gyventojas Vaclovas Jankauskas, kartu su bendraminčiu kalviu Kęstučiu Lukštu, akmeninėje knygoje iškalė „Tautiškos giesmės" žodžius. Vasario 16-ąją jo kieme rinkosi kaimo bendruomenė ir prie šios knygos kartu giedojo himną.

 

Be alytiškio V. Jankausko apdovanojimą gavo ir Krokialaukio bendruomenė, iškepusi du tūkstančius sausainių, kuriuos vaikai nudažė geltona, žalia ir raudona spalvomis. Šie sausainiai vėliau buvo išdalinti vienišiems Krokialaukio gyventojams, taip pat senelių globos namų gyventojams.

Komentarų nėra