Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Akcinei bendrovei „Snaigė“ iškelta restruktūrizavimo byla

Kauno apygardos teismo informacija  •    •  16:22, 2022-09-08
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Ketvirtadienį Kauno apygardos teismas nutartimi iškėlė atsakovei akcinei bendrovei „Snaigė“ (toliau – bendrovė) restruktūrizavimo bylą.

 

2022 m. liepos 4 d. teisme buvo gautas pareiškimas dėl nemokumo (restruktūrizavimo) bylos iškėlimo minėtai bendrovei, kuris buvo priimtas liepos 14 d.

 

Pareiškime buvo nurodyta, kad bendrovė patiria laikinų finansinių sunkumų, kurie buvo sąlygoti pandemijos ir Karo Ukrainoje padarinių. Bendrovės veikla 2020 m. buvo pelninga, o 2021 m. jau nuostolinga.

 

Juridinio asmens restruktūrizavimas yra visuma Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatyme (toliau – JANĮ) nustatytų procedūrų, kuriomis siekiama įveikti juridinio asmens finansinius sunkumus, išsaugoti jo gyvybingumą ir išvengti bankroto, gaunant kreditorių pagalbą finansiniams sunkumams įveikti, taikant ekonomines, technines, organizacines ir kitas priemones (JANĮ 2 straipsnio 10 dalis). Restruktūrizavimas yra vienas kolektyvinių įmonės finansinių sunkumų sprendimo būdų, skirtas su mokumo problemomis susidūrusiai įmonei išsaugoti.

 

Restruktūrizavimo byla keliama, jeigu tenkinamos visos šios sąlygos: 1) juridinis asmuo turi finansinių sunkumų; 2) juridinis asmuo yra gyvybingas; 3) juridinis asmuo nėra likviduojamas dėl bankroto (JANĮ 21 straipsnio 1 dalis). Visos šios sąlygos restruktūrizavimo bylos iškėlimui turi egzistuoti ir bent vienos jų nesant, restruktūrizavimo byla negali būti keliama (JANĮ 22 straipsnio 1 dalies 1 punktas). Restruktūrizavimo bylą taip pat atsisakoma kelti, jeigu restruktūrizavimo plano projektas, kai jis turėjo būti pateiktas, neatitinka JANĮ 104 straipsnio 2 dalyje nurodytų reikalavimų (JANĮ 22 straipsnio 1 dalies 2 punktas); bei restruktūrizavimo plano projekte, jeigu jis turėjo būti pateiktas, numatytos priemonės akivaizdžiai nepadės juridiniam asmeniui įveikti finansinių sunkumų, išsaugoti gyvybingumo ir išvengti bankroto (JANĮ 22 straipsnio 1 dalies 3 punktas).

 

Teismas nustatė, kad egzistuoja visos sąlygos restruktūrizavimo bylai iškelti ir nėra sąlygų, draudžiančių tą padaryti.

 

Įvertinęs byloje esančius įrodymus, teismas nustatė, kad bendrovės veikla jau nuo 2021 m. yra nuostolinga. Bendrovės šiuo metu esami įsipareigojimai neviršija jos turimo turto, tačiau bendrovė susiduria su finansiniais sunkumais, vykdant įsipareigojimus kreditoriams; bendrovė yra gyvybingas juridinis asmuo – vykdo ūkinę-komercinę veiklą ir toliau ketiną ją vykdyti, t. y. plačiai žinomas verslo subjektas – vienintelė įmonė Baltijos šalyse užsiimanti buitinių šaldymo prietaisų gamyba, kurioje šiuo metu dirba net 397 darbuotojai, neturi įsiskolinimų darbuotojams bei valstybės biudžetui, bendrovė vykdo įvairias sutartis (pirkimo–pardavimo, nuomos ir kt. sutartis), taip pat investavo ir ketina investuoti į naują įrangą, kuri prisidėtų prie tolimesnės ūkinės-komercinės veiklos plėtimo; byloje taip pat nėra duomenų, kad bendrovė  būtų likviduojama dėl bankroto.

 

Atsižvelgęs į faktinę bendrovės finansinę situaciją, nurodytas kilusių finansinių sunkumų priežastis, vykdomos veiklos specifiką bei numatytas jos finansinės būklės gerinimo priemones, teismas vertina, kad restruktūrizavimo plano projekte numatytos bendrovės veiklos perspektyvos ir atliktini veiksmai leidžia daryti išvadą, kad bendrovė turi realių galimybių sėkmingai pasiekti restruktūrizavimu keliamus tikslus – atkurti mokumą ir vykdyti įprastą ūkinę komercinę veiklą, išvengiant bankroto proceso.

 

Teismas nutartimi nustatė keturių mėnesių terminą, skaičiuojamą nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos, parengti ir pateikti teismui bendrovės restruktūrizavimo planą.

 

Nutartis per septynias dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.