Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

5 didžiausios odos priežiūros klaidos ir kaip jų išvengti

  •    •  11:05, 2023-05-25
Asociatyvi nuotr.

Odos priežiūra yra svarbi kasdienės rutinos dalis, tačiau daugelis iš mūsų čia darome klaidų, kurios gali pakenkti odai arba trukdyti siekti sveikos ir švytinčios odos. Šiame straipsnyje Manodrauge.lt aptaria penkias dažniausiai pasitaikančias odos priežiūros klaidas ir pasidalina įžvalgomis, kaip jas ištaisyti.

 

Klaida Nr. 1: Per šiurkštus arba per dažnas odos šveitimas

 

Šveitimas yra esminė bet kurios odos priežiūros procedūros dalis, nes padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir skatina ląstelių apykaitą. Tačiau lengva persistengti, ypač jei turite jautrią odą. Pernelyg intensyvus odos šveitimas gali pažeisti natūralų odos barjerą ir sukelti sudirgimą, sausumą ir net odos iššutimus. Pernelyg dažnas odos šveitimas arba šiurkščių šveitiklių naudojimas taip pat gali sukelti odos mikroįtrūkimus, kurie gali sukelti infekciją arba uždegimą.

 

Sprendimas: Pirmiausia atsižvelkite į savo odos tipą ir pasirinkite švelnų šveitiklį, tinkantį jūsų odai. Jei jūsų oda jautri, vietoj mechaninio šveitimo pabandykite naudoti cheminį eksfoliantą, pavyzdžiui, salicilo arba glikolio rūgštį. Cheminiai šveitikliai paprastai yra švelnesni odai ir gali padėti ištirpdyti negyvas odos ląsteles nesukeldami mikroįtrūkimų. Taip pat svarbu riboti odos šveitimo dažnumą. Dauguma dermatologų rekomenduoja odos šveitimą atlikti ne dažniau kaip du ar tris kartus per savaitę, priklausomai nuo jūsų odos tipo. Jei po odos šveitimo pastebite paraudimą, sudirginimą ar sausumą, sumažinkite šveitimo dažnumą arba intensyvumą.

 

Klaida Nr. 2. Apsaugos nuo saulės priemonių nenaudojimas

 

Apsauginis kremas nuo saulės yra vienas svarbiausių odos priežiūros priemonių, tačiau daugelis žmonių jo nenaudoja arba naudoja nepakankamai. Saulės UV spindulių poveikis gali sukelti priešlaikinį senėjimą, tamsias dėmes ir net odos vėžį. Net jei lauke praleidžiate nedaug laiko, UV spinduliai jus veikia pro langus ir debesuotomis dienomis.

 

Sprendimas: į kasdienę rutiną įtraukite apsauginį kremą nuo saulės, net ir debesuotomis dienomis arba tada, kai didžiąją laiko dalį praleidžiate patalpose. Ieškokite plataus spektro kremo nuo saulės, kuris apsaugo ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių, ir būtinai naudokite jo pakankamai, t.y. tepkite bent kas dvi valandas arba dažniau, jei prakaituojate ar plaukiojate vandenyje.

 

Klaida Nr. 3: Naudojate per daug produktų

 

Lengva pasinerti į naujausias odos priežiūros tendencijas ir išbandyti kiekvieną naują produktą, kuris žada suteikti jums geriausią odą gyvenime. Tačiau per daug produktų gali duoti priešingų rezultatų, nes jie gali užgožti jūsų odą ir sukelti sudirgimą ar iššutimus.

 

Sprendimas: supaprastinkite savo odos priežiūros rutiną ir naudokite tiek priemonių, kiek iš tikrųjų reikia. Pasirinkite švelnų valiklį, drėkinamąjį kremą ir apsauginį kremą nuo saulės, o papildomus produktus naudokite atsižvelgdami į konkrečias odos problemas. Jei naudojate naują gaminį, pradėkite jį naudoti lėtai ir pirmiausia išbandykite, kad įsitikintumėte, jog jis nesukelia jokių nepageidaujamų reakcijų. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad norint pasiekti rezultatų, nereikia naudoti daug produktų. Naudojant per daug produkto, iš tikrųjų gali užsikimšti poros ir oda gali atrodyti riebi.

 

Klaida Nr. 4: Veido nenuvalymas/nenuprausimas prieš miegą

 

Lįsti į lovą nenusiplovus veido gali atrodyti nekenksminga, tačiau tai gali turėti neigiamų pasekmių jūsų odai. Per dieną odoje kaupiasi nešvarumai, riebalai ir bakterijos, o tai gali sukelti iššutimus ir sudirgimą, jei jie liks ant jūsų odos per naktį.

 

Sprendimas: Net jei esate pavargę ar skubate, įpraskite nusiprausti veidą prieš miegą. Pasirinkite švelnų valiklį, tinkantį jūsų odos tipui, ir skirkite laiko įmasažuoti jį į odą, kad pašalintumėte visus nešvarumus ir makiažą. Apsvarstykite galimybę naudoti dvigubo valymo metodą, kai pirmiausia naudojamas aliejaus pagrindo valiklis, kad būtų pašalintas makiažas ir riebalai, o po to - vandens pagrindo valiklis, kad būtų pašalinti visi likę nešvarumai. Jei trūksta laiko ar jėgų, galite naudotis drėgnomis valomosiomis servetėlėmis, kad prieš einant miegoti greitai pašalintumėte visus nešvarumus ar makiažą.

 

Klaida Nr. 5: Nedrėkinimas

 

Drėkinimas yra labai svarbus kiekvienos odos priežiūros procedūros žingsnis, tačiau daugelis žmonių jį praleidžia, ypač jei jų oda riebi arba linkusi į spuogus. Tačiau praleidę drėkinamąjį kremą iš tikrųjų galite priversti odą gaminti daugiau riebalų, nes taip ji kompensuoja sausumą, ir dėl to dar labiau gali išberti ir taip jau probleminę odą.

 

Sprendimas: Pasirinkite savo odos tipui tinkamą drėkinamąjį kremą ir tepkite juo veidą bei kaklą kiekvieną rytą ir vakarą po valymo. Ieškokite drėkinamųjų kremų, kurių sudėtyje yra drėkinamųjų ingredientų, pavyzdžiui, hialurono rūgšties ar keramidų, ir venkite produktų, kurių sudėtyje yra alkoholio, kuris turi sausinamąjį poveikį. Jei jūsų oda riebi arba linkusi į aknę, rinkitės lengvą drėkinamąjį kremą be riebalų.

 

Be to, kad vengtumėte šių dažniausių odos priežiūros klaidų, galite imtis ir kitų veiksmų, kad jūsų oda būtų sveika ir švytinti:

 

  • Gerkite daug vandens: Išlaikykite odos drėgmę, kad oda išliktų putli ir sveika. 

 

  • Pakankamai miegokite: Miego trūkumas gali lemti tamsių ratilų atsiradimą ir odos suglebimą, todėl stenkitės miegoti bent septynias valandas per naktį. 

 

  • Valgykite subalansuotą maistą: Mityba, kurioje gausu vaisių, daržovių ir sveikų riebalų, gali padėti puoselėti odą iš vidaus. 

 

  • Valdykite stresą: Stresas gali neigiamai paveikti odą, todėl raskite sveikų būdų stresui valdyti, pavyzdžiui, medituokite, mankštinkitės arba praleiskite laiką su artimaisiais.

 

Apibendrinant galima pasakyti, kad rūpinimasis oda yra svarbi savęs priežiūros dalis, tačiau lengva padaryti klaidų, kurios gali pakenkti odai arba trukdyti siekti sveikos ir skaisčios odos. Išvengę šių dažniausiai daromų odos priežiūros klaidų ir atlikę keletą paprastų pakeitimų savo kasdienybėje, galite turėti gražią ir sveiką odą, apie kurią svajojote. Nepamirškite įsiklausyti į savo odą ir prireikus pakoreguokite savo kasdienę priežiūrą, kad užtikrintumėte, jog savo oda rūpinatės taip, kaip ji nusipelno.

 

Rekomenduojami video:
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai