Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

23-ejus metus Alytaus rajono savivaldybė remia studentus ir moksleivius

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  15:38, 2022-12-28
Aštuntus metus finansinė parama teikiama ir pažangiems kolegijų studentams bei profesinių mokyklų moksleiviams.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Jau 23 metus iš eilės Alytaus rajono savivaldybė skiria finansinę paramą iš Alytaus rajono kilusiems aukštųjų mokyklų studentams. Aštuntus metus finansinė parama teikiama ir pažangiems kolegijų studentams bei profesinių mokyklų moksleiviams.

 

„Pavydžiu jūsų jaunystės!“ – susirinkusius pasirašyti studijų rėmimo sutarčių jaunuolius sveikino savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. Studentams jis linkėjo sėkmės moksluose, sveikatos, neblėstančios jaunystės, svajonių, meilės, taip pat – nepamiršti namų bei sugrįžti į gimtąjį kraštą.

 

Parama šiais metais skirta 28-iems rajono studentams ir vienai profesinės mokyklos moksleivei. Daugiausia gerai besimokančių studentų ir mokinių, kurie kreipėsi paramos, buvo iš Daugų seniūnijos – 7, iš Miroslavo, Nemunaičio ir Punios – po 4, iš Alovės ir Simno – po 3, iš Krokialaukio, Pivašiūnų ir Raitininkų – po 1 studentą. Aukščiausias studentų, pateikusių prašymus paramai gauti, mokymosi balo vidurkis – 9,8 balo. Tokį balų vidurkį turi Vilniaus universiteto studentė Greta Sakalauskaitė.

 

 

Paramos kreipėsi studentai iš 7 Lietuvos aukštųjų universitetinių mokyklų: iš Vilniaus universiteto – 8, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto – 5, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetų – po 2, Mykolo Romerio, Vytauto Didžiojo bei ISM Vadybos ir ekonomikos universitetų – po 1 studentą. Iš Kauno, Vilniaus ir Alytaus kolegijų kreipėsi 7 studentai, iš Alytaus profesinio rengimo centro – 1 moksleivė.

 

8-iems studentams parama skiriama jau antrą kartą. Šiais metais ji didesnė. Savivaldybės tarybos sprendimu paramos dydis buvo padidintas 1,5 karto: universitetų ir kolegijų studentams parama siekia 700 eurų (buvo 460 eurų), o profesinių mokymo įstaigų moksleiviams – 350 eurų (buvo 230 eurų). Pažangiems studentams kaip studijų paskata iš viso bus išmokėta 20 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų.

 

Komentarų nėra