Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

20-ąjį gimtadienį švenčiančios įmonės „Irseva“ vadovas: „Žinojau: norint gerai gyventi, reikia daug dirbti“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:55, 2023-05-26
„Irseva“ direktorius I. Ambraziejus su įteiktomis nuotaikingomis dovanomis.
AlytusPlius.lt nuotr.

Kai negailėdamas jėgų daug dirbi, tuomet ir rezultatas yra toks, kuriuo išties gali pasidžiaugti. Tuo jau seniai įsitikino 20-ties metų jubiliejų švenčiančios įmonės „Irseva“ vadovas Irmantas Ambraziejus. Penktadienį jis savo komandą, partnerius, klientus ir visus, kurie buvo kartu įmonės augimo kelyje, pakvietė paminėti sukaktį į Alytuje, Statybininkų gatvėje esančias įmonės patalpas.

 

„Irseva“ yra oficialus vokiečių kompanijos „SEW-EURODRIVE“ atstovas Lietuvoje, tiekiantis pažangausių ir inovatyviausių technologijų pavaras, pramoninius reduktorius, pavarų elektroniką ir automatiką – tai, ko reikia pramonės sektoriui.

 

Linkėjo 20 kartų daugiau klientų ir 20 kartų didesnio pelno

 

Sveikindamas susirinkusius į įmonės gimtadienio šventę, jos vadovas I. Ambraziejus teigė, kad versle, kaip ir gyvenime – viskas vyksta labai dinamiškai. Eini į darbą ir nežinai, kas tavęs laukia. Gali planuoti dieną kaip tik nori, bet kartais pirmos minutės darbe viską apverčia auštyn kojom.

 

„Ir taip visus 20 metų. Tikrai nenuobodu, ir man tai patinka! Smagu matyti per visus tuos metus pasiektą rezultatą, kurį sukūrėme mano ir kolektyvo sunkaus darbo dėka. Esu jiems dėkingas. O 20 metų – visai kaip žmogaus gyvenime: mes dar jauni, energingi, turime daug minčių, optimizmo ir planų, kuriuos įgyvendinsime“, - sakė įmonės vadovas I. Ambraziejus.

 

 

Pasidžiaugti ilgus metus gyvuojančiu verslu atvyko ir Alytaus meras Nerijus Cesiulis. Jis pasakojo, kad kiekvieną kartą, pravažiuodmas šia gatve, vis pasižiūrėdavo į „Irsevos“ pastatą ir galvodavo, kas jame vyksta.

 

„Čia lankausi pirmą kartą, bet tiku, jog ne paskutinį. Norime palinkėti dvidešimt kartų daugiau darbuotojų, dvidešimt kartų didesnių atlyginimų – nors jie ir taip vieni didžiausių Alytuje, dvidešimt kartų daugiau klientų ir, be abejo, direktoriui –  dvidešimt kartų didesnio pelno“, - šmaikštaudamas linkėjo Alytaus miesto vadovas.

 

 

Sveikinimo žodį įmonės gimtadienio proga taip pat tarė partneriai iš Vokietijos, Lenkijos, kitų bendradarbiaujančių įmonių atstovai. I. Ambraziejų pasveikino ir artimieji.

 

Nuo visiško nulio – į aukštumas

 

Nors nuo įmonės „Irseva“ įkūrimo pradžios jau praėjo 20 metų, I. Ambraziejus puikiai prisimena tuos pirmuosius žingsnius, kuomet, kaip pats sako, viską pradėjo nuo visiško nulio. Verslininkas visuomet dirbo pagal savo mechanikos-inžinerijos specialybę, buvo samdomu darbuotoju. Tačiau taip susiklostė, kad kaip tik tuo metu stambi vokiečių kompanija ieškojo partnerių Lietuvoje. Jų atstovai apvažiavo daug skirtingų ir ne vienerius metus veikiančių bendrovių, tačiau kaip partnerį pasirinko Irmantą.

 

 

„Neturėjau daug patirties, bet pasižymėjau dideliu entuziazmu, noru ir žiniomis. Gavęs iš Vokietijos patvirtinimą, kad galiu startuoti, registravau įmonę. Vienas pradėjau dirbti dar tuometiniame prie Alytaus kolegijos buvusiame verslo inkubatoriuje. Nežinojau, kaip viskas pasisuks, tik nuolat lydėjo mintis, kad už mano nugaros stovi milžiniška vokiečių kompanija“, - apie verslo pradžią pasakojo „Irseva“ direktorius.

 

Jo manymu, sėkmę lėmė tai, jog jis niekuomet nenuleido rankų ir dėjo visas pastangas, kad pasiektų užsibrėžtus tikslus. Nepabijojo leistis į savotišką avantiūrą, nes buvo įsitikinęs, kad atkaklumo ir darbo dėka išties galima nuversti kalnus.

 

„Žinote, aš visada žinojau, kad norint gyventi gerai, reikia ir daug dirbti, nes niekas nieko tau ant lėkštutės veltui nepaduos. Mačiau savo tėvų rodomą pavyzdį, požiūrį į darbą. Tėtis ir dabar, būdamas jau garbaus amžiaus, ūkininkauja. Daug išmokė ir stambieji, Alytuje gerai žinomi verslininkai, pavyzdžiui, Semionas Bondarevas, pas kurį dirbau. Aišku viena: reikia suktis, nes jei stovėsi vietoje – nieko nebus“, - teigė alytiškis.

 

 

Net ir sunkiausiose situacijose nenuleisavo rankų

 

Šiandien jis džiaugiasi, kad pavyko suburti tvirtą ir stabilią dešimties žmonių komandą, kuria visuomet galima pasikliauti. Keletas žmonių iš kolektyvo darbuojasi jau 18-19 metų.

 

Koks visgi tas sėkmingo verslo „receptas“? Ką daryti, kad pavyktų? I. Ambraziejaus manymu, svarbu – didelės pastangos, gebėjimas dalintis ir šeimininkiškas požiūris versle.

 

„Visuomet žiūrime geriausio kainos ir kokybės santykio. Mūsų investicijos yra ilgalaikės, atsiperkančios, stengiamės investuoti į kokybišką įrangą. Taip vadinamą šeimininkišką požiūrį turėti yra svarbu, deja, ne visuose sektoriuose tai sau galima leisti“, - sakė įmonės „Irseva“ vadovas.

 

 

Per įmonės gyvavimo istoriją, be abejo, ne viskas buvo vien tik rožėmis klota, netrūko ir iššūkių bei išbandymų – kad ir 2008-2009 metais smogusi ekonomikos krizė, kuomet apyvarta krito kone perpus. Taip pat – COVID pandemija, apsunkinusi greitą elektronikos komponentų tiekimą iš Kinijos. Įtakos turi ir karas Ukrainoje.

 

Tačiau pasak verslininko I. Ambraziejaus, nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Ekonominės krizės metu įmonė už palankią kainą pasistatė savo Statybininkų gatvėje esantį pastatą. COVID išmokė kitaip organizuoti darbą, įmonė investavo į konferencijoms skirtą įrangą, atnaujino programas taip, kad būtų sudarytos tinkamos sąlygos dirbti nuotoliniu būdu.

 

 

„Iššūkiai išmoko būti stipriais, ir visos bėdos yra išsprendžiamos, tik tam reikia laiko.  Žvelgiant į visus tuos metus verslo pasaulyje, man patinka matyti, kaip mes dabar atrodome ir kur esame. Lietuvoje šioje srityje mes – vieni stipriausių. Mūsų produktai yra labai geros kokybės, bet nėra pigūs. Taičiau tai mums leidžia atsirinkti savo klientus – tiesiog atsisijoja tie, kurie nežino, kas jų laukia rytoj ir tikrai nepirks to, kas gali dirbti dešimt metų be jokio remonto.

 

Mus supa patikimi klientai, koja kojon eina stipri, motyvuota komanda, partneriai, per tiek metų tarsi niekam nieko nereikia įrodinėti – džiaugiamės, kad mūsų produktų, paslaugų kokybė leidžia būti tarp geriausiųjų“, - kalbėjo įmonės vadovas.

 

„Irseva“ misija – teikti inžinerinius, ypač aukštos kvalifikacijos sprendimus bei paslaugas sunkiajai bei lengvajai pramonei. Platus įvairių tipų reduktorių, pavarų ir jų automatkos asortimentas bendrovei leidžia atlikti pačius sudėtingiausius konvejerių  linijų, įvairių medžiagų apdirbimo, maisto, statybos bei kitų pramonės šakų mechanizavimo ir automatizavimo uždavinius.

 

Įmonė teikia kompleksines pramonės automatizavimo paslaugas: nuo įrangos projektavimo ir komplektavimo iki montavimo bei paleidimo. „Irseva“ klientams  padeda operatyviai išspręsti  technines probemas. Mobilaus serviso specialistai gali atvykti į vietą arba remontuoti pačios įmonės „Irseva“ patalpose įsikūrusiame servise.