Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt
37
9:23, 2019-06-20
Kazys

O gal maximos paprieštaravo, ar ne Mere?

36
15:59, 2019-06-19
x

Putinuose prie RIMI pardes yra laisvos vietos krumais apaugusios,tai ten gerai tiktu koks nors prekybos centras.Daba toks sabakstynas prie pagrindines miesto gatves laba gadina ivaizdi miestui-sostinei

35
10:18, 2019-06-19
Gyventoja

Prekybos centrų pilna...... O vaikų aikštelių tai kai kuriose vietose tai nėra... Dainavoje aikštelę reikia tvarkyti, smėlis nekeičiamas ir pan... Mamos skundžiasi....

34
20:20, 2019-06-18
Alytiškė

Labai reikėtų Lidl parduotuvės Pirmam Alytuje. Kol kas Iki parduotuvė ten klesti be konkurencijos. O ir ne visi turi galimybes atvažiuoti iki Jazminų g. Lidlo.

33
12:53, 2019-06-18
PARTIDARASTU darbas neleisti ir griauti

PARTIDARASTU darbas neleisti ir griauti. Picerija Alytaus centre griauna SIUSIULIAI

32
12:33, 2019-06-18
PARTIDARASTU darbas neleisti ir griauti

PARTIDARASTU darbas neleisti ir griauti. Picerija Alytaus centre griauna SIUSIULIAI

31
11:37, 2019-06-18
dosaf

Apsaugok Viešpatie nuo tokios saugaus eismo komisijos.

30
10:01, 2019-06-18
As

Reikia padaryt tik po papildoma juosta ivaziavimui ir isvaziavimui

29
8:39, 2019-06-18
x

Tegul stato argi gaila.

28
8:13, 2019-06-18
cha cha

Kuo toliau, tuo labiau man šitas meras patinka. Labai teisingai pasakė: prekybcentrių Alytuje jau sočiai.

27
8:10, 2019-06-18
kests

įdomu už kiek ceciuliukas pasirašys LIDLUI, kad leistų daryti kitą išvažiavimą.....grigutis gavo atkatą,kad žmonėms po langais įkištų prekybos dėžę. Dabar jau ,,sprendžia" problemą.......

26
5:33, 2019-06-18
Alytukas

Reiktu mano manymu jo daugiau gamyklu o ne parduotuviu pritariu tau Ceciuli o kad nebuvutu parduotuves o kokia pavydziui majonezo gamykla ar pamidoru keciupu gamykla kaip panasiai yra Kaune ?

25
22:37, 2019-06-17
pyzdec durnių laivas

aš nesuprantu, tai kai projektavo dabartinę Lidl parduotuvę - tai kaušai projektuotojai ką galvojo, kad žmonės į ją oru atskris ar visi pėsčiom eis apsipirkti??? juk ir asilui turėjo būti aišku, kad su įvažiavimi/išvažiavimu čia bus katastrofa ir ne tiktai pirkėjams, bet ir aplinkinių namų gyventojams bei visiems važiuojantiems Jazminų gatve...pirma pastato prekybcentrį o po dviejų metų atsibunda ir pradeda svarstymus dėl normalaus įvažiavimo įrengimo

24
5:03, 2019-06-18
Pritariu

Blyn ardykit tą pėsčiūjų taką ties Naująja gatve,padarys tyltelį pėstiesiems ir dviratininkams ir bus viskas gerai,o per kiemus,ar dar viena juosta į Lidl neišeitis,suprantu,męs kovojome dėl istorinio akmeninio tiltelio esančio prie Norfos,kad jo nenugriautų,nedaeykite tragedijos dėl to tako,juk tiltelį padarys,bus gražiau ir visiems patogiau,

23
22:06, 2019-06-17
juozas

labiausei reikia Centre prekybo centra prie Autobusos stoties senos

22
21:19, 2019-06-17
LSDP meras 2007 m Daugela .archyvinis Alytaus naujienų straipsnis

2007m. rudenį pradėjo veikti Jazminų turgavietė. Jos atsiradimas pradėjo griauti iki tol ilgus metus Alytuje nusistovėjusį Alytaus turgaus monopolį. Iki 2007-ųjų rudens Alytus buvo vienintelis iš Lietuvos didžiųjų miestų, kuriuose turgaus prekyba buvo koncentruota praktiškai vienoje vietoje - Jazminų g. (Jotvingių g. esanti turgavietė - dešimteriopai mažesnė nei Jazminų g. turgus), kai tuo metu jau daugelį metų kituose, net mažesniuose, Lietuvos miestuose veikė po 5 ir daugiau turgaviečių. Pradėjus veikti mūsų įmonei priklausančiam Jazminų turgui, Alytaus turguje prekiaujantiems verslininkams atsirado prekybos vietos pasirinkimo alternatyva ir galimybė mažiau mokėti už nuomą, pirkėjams padaugėjo apsipirkti skirtų vietų.

Kaip paaiškėjo vėliau, daugiausia naudos iš šios statybos tikėjosi Česlovas Daugėla, Dobilas Kurtinaitis, Rima Rakauskienė, Deividas Džervus ir jų bendražygiai, kurie šiuo klausimu veikė ir mūsų įmonę atakavo taip pat sutartinai. Kaip įsitikino daugelis alytiškių, pastaruosius ketverius metus taryboje susidarė, veikė ir konfrontavo dvi nesutaikstomos politikų grupės - vieni tvirtai susikabinę visais klausimais vieningai, nuolat aklai ar dėl tam tikrų daugeliui suprantamų paskatų, palaikė Č.Daugėlą (D.Kurtinaitis, R.Rakauskienė, D.Džervus, Silvija Peštenienė, Gediminas Jegelevičius, Nijolė Makštutienė, Danguolė Juozapavičienė). Kiti niekuomet nesitaikstė su Č.Daugėlos ir jį palaikančių politikų sumanytų abejotinų sprendimų įgyvendinimu. Č.Daugėlos priešininkų taryboje buvo tik keletas ir jie, priimant sprendimus balsavimo būdu, negalėjo pasipriešinti Č.Daugėlos grupės politikų primetamiems sprendimams. Č.Daugėlai naudingi sprendimai buvo prastumiami buldozerio principu.

Problemų neturėjo kilti
Jazminų turgaus statybą pradėjome 2006 metais - tuo metu, kai visa šalies ekonomika, prekybos verslai sparčiai augo ir buvo pasiekę dešimtmečio piką. Investicinį projektą vykdėme banko lėšomis, todėl bankas jau statybos pradžioje reikalavo su nuomininkais iš anksto sudaryti nuomos sutartis, kurios garantuotų kredito dengimą. Pradėjus kalbėtis su būsimais nuomininkais, paaiškėjo, kad jų atsirado kelis kartus daugiau nei nuomai statomo ploto. Šalia pradėto statyti pastato turėjome besiribojantį sklypą, kurį taip pat nutarėme užstatyti ir dėl patalpų nuomos sudarėme išankstines sutartis. Pastato išplėtimui gavome banko sutikimą, architektai parengė projekto keitimą, savivaldybė jį patikrino ir išdavė statybos leidimą.

Tuo pat metu savivaldybė davė leidimą ir sąlygas sujungti du šalia esančius besiribojančius sklypus, kurių teritorijoje buvo pradėtas statyti pastatas. Pagal formalius Registrų centro reikalavimus, vienas pastatas negali būti registruotas ir stovėti dviejų sklypų ribose- tik vien dėl šios priežasties rengėme detalaus plano koregavimą. Statinio projektą ir žemės sklypų detalųjį planą rengė didelę patirtį turinčios Projestos įmonės architektų grupė, kurie panašius pastatus ir sklypus projektavo (turėjo panašių atvejų) ne viename Lietuvos mieste. Vien iš praktikos buvo aišku, kad sujungiant du sklypus į vieną (naikinant liniją tarp vienam savininkui priklausančių dviejų sklypų) problemų negalėtų kilti, tai daugiau techninis darbas, reikalingas nereikšmingiems formalumams sutvarkyti. Vienu metu vyko pastato statyba ir tuo pat metu buvo rengiamas detalusis planas, numatantis dviejų sklypų sujungimą į vieną, tai buvo leistina ir jokių problemų neturėjo kilti.

2007 metų vasarą pastato statyba artėjo į pabaigą, sklypų sujungimo planas buvo parengtas, nustatyta tvarka valstybės įstaigų ir institucijų patikrintas ir, kadangi atitiko visus įstatymuose numatytus reikalavimus, pateiktas tvirtinti savivaldybės tarybai. Kaip numato įstatymai, esant tokiai situacijai, planą taryba privalėjo tvirtinti per 20 dienų po pateikimo. Kito pasirinkimo ji neturėjo. Taryba, netvirtindama šio detaliojo plano, pažeistų teisės aktų reikalavimus su visais dėl to kylančiais padariniais, t. y. jeigu dėl tarybos nusikalstamo delsimo atsirastų žala, dėl neteisėtos veikos taryba vėliau privalėtų atlyginti nuostolius patyrusiai šaliai. Šiuo atveju, jeigu dėl tarybos delsimo baigtame statyti ir parengtame eksploatuoti pastate nebūtų galima iš anksto nustatytu laiku pradėti vykdyti veiklos - susidarytų didelių nuostolių.

Kadangi su statybininkais buvo suderinta ir jau prieš pusmetį žinoma galutinė statybų data, todėl buvo nustatyta tiksli pastato veiklos pradžios data, atsižvelgiant į šiuos terminus, iš anksto užsakyta ir pagaminta nauja prekybai skirta įranga, užsakytos ir nupirktos prekės, į darbą priimta naujų darbuotojų. Pastatą statėme už banko pinigus, sutartyje su banku buvo numatyta, kad paskolą privalome pradėti grąžinti nuo iš anksto žinomos ir su banku suderintos statinio statybos pabaigos datos. Problemų dėl dviejų sklypų sujungimo į vieną taip pat negalėjo kilti, nes jau anksčiau buvo patvirtinti ir galiojo kiekvieno iš jungiamų sklypų užstatymo detalieji planai, sujungiant sklypus (tarp jų naikinant liniją) jų užstatymo ploto nedidinome, o numatėme mažesnį už anksčiau buvusįjį.

Netikėtai atsiradusios problemos
Tačiau problemų netikėtai atsirado. Jas sukėlė į miesto tarybą išrinktų naujų vieningai dirbusių Č.Daugėlos, D.Kurtinaičio ir jų ištikimiausių bendražygių grupė. Detaliojo plano nespėjo patvirtinti anksčiau dirbusi miesto taryba, planas buvo pateiktas tvirtinti naujajai tarybai, kuriai buvo ką tik pradėjęs vadovauti (komanduoti) naujasis meras Č.Daugėla. Nors įstatymai, reguliuojantys detaliojo plano rengimą, nepasikeitė (keitėsi tik tarybos nariai), tačiau Č.Daugėla, D.Kurtinaitis ir juos palaikantys politikai pareikalavo, kad mūsų įmonė miestui padovanotų 500 tūkst. Lt mainais už tai, kad taryba tvirtintų detalųjį planą, nedarytų dirbtinių kliūčių pradedant eksploatuoti pastatą. Tarybai iškėlus tokius jokiais įstatymais nepagrįstus reikalavimus, Č.Daugėlos ir jį palaikiusių politikų - D.Kurtinaičio, R.Rakauskienės, G.Jegelevičiaus, N.Makštutienės, D.Juozapavičienės - raštu keletą kartų paprašėme nurodyti teisės aktus, kuriais jie vadovaujasi reikalaudami dovanoti 500 tūkst. litų. Raštu taip pat paaiškinome, kad į miesto infrastruktūrą investuojame 400 tūkst. Lt: miestui priklausančioje žemėje paklojome naują šaligatvį ties Jazminų g., nutiesėme pro mūsų pastatą einančio miesto pėsčiųjų tako dalį, įrengsime automobilių aikštelę. Visą šį turtą įsipareigojome nemokamai perduoti savivaldybei, kas vėliau ir buvo padaryta. Buvo akivaizdu, kad ankstesnės miesto tarybos suderėtų, investuotų 400 tūkst. Lt miesto infrastruktūrai gerinti turėtų pakakti, o sumos didinimas iki 900 tūkst. Lt - mažiausiai peržengė sveiko proto ribas, reikalavimas papildomai dovanoti 500 tūkst. Lt - neteisėtas. Kiek pamenu, iš pradžių Č.Daugėlos, D.Kurtinaičio ir jų aplinkos politikų reikalavimą dovanoti 500 tūkst. Lt vertinome kaip kažkokį nesusipratimą, svaičiojimą, bet vėliau mums daug kartų buvo kartojama, kad nesusimokėjus detalusis planas nebus patvirtintas ir dėl to negalėsime pradėti eksploatuoti pastato.

Tuo pat metu iš su Č.Daugėlos, D.Kurtinaičio aplinka siejamų alytiškių gavau pasiūlymą susimokėti 250 tūkst. Lt kyšio. Tokiu atveju reikalavimo dėl 500 tūkst. Lt dovanos miestui neliktų, galėčiau ramiai baigti šias statybas ir turėčiau galimybes tokiu būdu įmokas susimažinti ateityje vykdydamas kitus projektus. Kadangi nelegalus klausimo sprendimo variantas pasirodė nepriimtinas, nuomininkams grėsė dideli nuostoliai, negaunant nuomos pajamų bankas turėjo galimybę mūsų įmonės pareikalauti nedelsiant grąžinti suteiktą kreditą, visas projektas galėjo žlugti, priverstinai teko pasirašyti Č.Daugėlos, D.Kurtinaičio ir juos palaikančių asmenų reikalaujamą susitarimą dėl 500 tūkst. Lt dovanos miestui. Pinigų nesumokėjome, kadangi teismas pripažino, kad sutartis negaliojanti, nes sudaryta ekonominio spaudimo įtakoje.

Kaip minėta, šiam tuomečio mero ir jį palaikančių politikų neteisėtam reikalavimui nepritarė tik keli eiliniai tarybos nariai, kurių balsų nepakako tarybos daugumos savivalei sustabdyti.

Ši istorija nesibaigė net teismui paskelbus galutinį neskundžiamą sprendimą. Įsiteisėjus teismo sprendimui, Č.Daugėla, D.Kurtinaitis ir juos palaikantys politikai žodžiu susitarė, kad tol, kol jie dirbs kartu, sudarys tarybos valdančiąją daugumą, stengsis susidoroti su mūsų įmone, kurios bet koks prašymas, veiksmas savivaldybėje ar taryboje bus blokuotas visais atvejais, net nenurodant priežasčių. Daugumai tarybos narių, administracijos darbuotojų buvo paaiškinta, jog tas, kas netaps mūsų įmonės (mano) asmeniniu priešu, automatiškai taps Č.Daugėlos ir D.Kurtinaičio priešu. Kiek man žinoma, tokie principai buvo taikomi ir kitiems su Č.Daugėla, D.Kurtinaičiu konfrontuojantiems verslininkams visus Č.Daugėlos vadovavimo metus, pastaruosius ketverius metus panašiai politinis buldozeris važinėjo ir ant politinių oponentų.

21
8:01, 2019-06-18
Tiesa

O , čia tai komentaras.Galėtų pasimokinti ir kiti komentarus rašyti....

20
22:41, 2019-06-17
Hmmm

Daugėla ir Kurtinaitis nėra politikai, kuriuos palaikyčiau, bet rašinio autorius irgi velnio neštas ir pamestas. Toks tokį sutiko, tik gudresnis prieš dešimtmetį buvo Ž.T. Valstybinės žemės sąskaita išsprendė parkavimo vietos klausimą, o savo sklypą beveik visą užstatė. Bet ir gudri višta kada nors uodegą nusidilgina. Baigėsi laikas gudrauti ir maustyti tarybą, ne kvailiai šioje kadencijoje. Švieslentės ir manipuliacijos nuomininkų korta nepadės.

19
12:25, 2019-06-18
2007 m. NETEIS$TAS DAUGELOS , MAKSTUTIENES 500 000 RAKETAVIMAS

Šia 2007 m. DAUG$LOS, MAKSTUTIENES ( MATAZONSKO UOSVES ) INIUCIJUOTAS KONFLIKTAS / istorija nesibaigė net teismui paskelbus galutinį neskundžiamą sprendimą. Įsiteisėjus teismo sprendimui, Č.Daugėla, D.Kurtinaitis ir juos palaikantys politikai žodžiu susitarė, kad tol, kol jie dirbs kartu, sudarys tarybos valdančiąją daugumą, stengsis susidoroti su mūsų įmone, kurios bet koks prašymas, veiksmas savivaldybėje ar taryboje bus blokuotas visais atvejais, net nenurodant priežasčių. Daugumai tarybos narių, administracijos darbuotojų buvo paaiškinta, jog tas, kas netaps UAB GLASS MARKET (mano) asmeniniu priešu, automatiškai taps Č.Daugėlos ir D.Kurtinaičio priešu. Kiek man žinoma, tokie principai buvo taikomi ir kitiems su Č.Daugėla, D.Kurtinaičiu konfrontuojantiems verslininkams visus Č.Daugėlos vadovavimo metus, pastaruosius ketverius metus ( 2007 - 2011 m. ) panašiai politinis buldozeris važinėjo ir ant politinių oponentų.

18
8:12, 2019-06-18
kaip

besisuktu Žilvinukas, problemu vistiek atsirado....Tas ilgas jo rašinys bereikalingai parašytas. Jo kiti net nedaskaitė. O kitiems jis labai gerai žinomas asmuo. Ir jeigu jis ka pradeda daryti, žinok, kad kažkas pakasta...

Puslapiai