Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Vidaus reikalų viceministras G. Surplys: „Alytus visada yra tarp aktyviausių miestų, kurie rašo projektus ES paramai gauti“

15:30, 2017-03-16

Vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, pirmadienį susitikęs su miesto vadovais ir aplankęs pramonės parką, pagyrė Alytų už itin aktyvų dalyvavimą projektuose Europos Sąjungos paramai gauti. Tačiau viceministras pabrėžė, kad labai svarbu kontroliuoti, kad ES lėšos būtų naudojamos tikslingai ir duotų apčiuopiamų rezultatų.

 

Ketvirtadienį ryte į Dzūkijos sostinę atvykęs S. Surplys su miesto merus Vytautu Grigaravičiumi ir vicemeru Tautvydu Tamulevičiumi aptarė esamą situaciją mieste, įgyvendintus, suplanuotus ir dar tik planuojamus projektus, taip pat apsilankė Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Jacobsen home“.

 

Ši įmonė pasirinkta neatsitiktinai. „Jacobsen home“ planuoja plėtrą Alytuje, tačiau, kad ji būtų sėkminga, įmonei reikalingas naujas privažiavimas, kuriam įrengti lėšų tikimasi gauti ir iš Vidaus reikalų ministerijos. „Mes iš karto labai aiškiai galime matyti rodiklius, kuriuos pasieksime, jeigu čia investuosime“, - kalbėjo T. Tamulevčius.

 

Įmonės atstovė, pristatydama įmonės veiklą viceministrui, prisipažino, kad bendrovei labai trūksta sandėliavimo patalpų. Šiuo metu įmonės darbuotojai į gamybos ir administracines patalpas atvyksta privažiuojamu keliu, kuriuo naudojasi ir kitos bendrovės. Jį panaikinus, toje vietoje įmonė statytų naują pastatą ir taip išspręstų vieną pagrindinių problemų, be to, sukurtų mažiausiai 15 naujų darbo vietų.

 

Viceministras G. Surplys paragino Alytaus miesto savivaldybę kreiptis į Vidaus reikalų ministeriją, kurios viena kuruojamų sričių yra ir regioninė politika, ir pažadėjo, kad sprendimas dėl paramos, sprendžiant įmonėms ir miestui itin reikšmingą klausimą, turėtų būti teigiamas.

 

G. Surplys taip pat domėjosi ir kitomis investavimo galimybėmis ir nauda Alytuje. Tačiau apsilankęs pramonės parke prisipažino, kad pirmasis įspūdis, kai investuotojams siūlomuose sklypuose auga medžiai, nėra geras.

 

Kaip vieną esminių vizito į Alytų tikslų viceministras įvardijo norą išsiaiškinti, ar pramonės parke esančiais sklypais domisi investuotojai ir ar sprendimas investuoti į netobulų sklypų tvarkymą yra racionalus.

 

„Atvykome kartu su „Investuok Lietuvoje“ atstove, būtent tam, kad apžiūrėtume, kokios galimybės ir įvertintume, ar iš tiesų investicijos į šitą plotą gali sukurti naujas darbo vietas, gali atvesti investuotoją. Mums yra labai svarbu žinoti, kad ES pinigai nebūtų investuojami tik tam, kad investuotų, sekant kažkieno vizija ar svajone, bet be jokio pagrindo.

 

Turime išsiaiškinti situaciją, pasižiūrėti, kaip čia viskas atrodo, koks gylis durpių atskiruose sklypuose yra ir, kartu su „Investuok Lietuvoje“, išsiaiškinti investuotojų poreikius, jų susidomėjimą Alytaus miestu, nuspręsti, ką pramonės parke dar galima padaryti“, - kalbėjo G. Surplys.

 

Jis pagyrė Alytaus miesto savivaldybės Investicijų skyrių. Anot jo, Alytus visada yra tarp aktyviausių, kurie rašo projektus ES paramai gauti.

 

Alytaus vicemeras T. Tamulevčius pasidžiaugė, kad susitikimas su viceministru buvo sėkmingas ir praktiškai pavyko susitarti dėl paramos iš ministerijos, kad būtų pagerinta infrastruktūra Pramonės g. 1 įsikūrusioms įmonėms. Kalbėdamas apie pramonės parką, T. Tamulevičius teigė, kad viceministrui S. Surpliui norėta parodyti savivaldybės indėlį kuriant tinkamas sąlygas investuotojams.

 

Pasak jo, 10 ha pramonės parko teritorijos visiškam sutvarkymui reikia 470 tūkst., o šių metų biudžete pramonės parkui skirta mažiau nei pusė – 200 tūkst. eurų.

 

„Alytuje yra įgyvendinama tik viena priemonė iš regionams skirtų lėšų – tai greta buvusio medvilnės kombinato esanti gatvė. Tačiau šis projektas mums kainuos pigiau nei buvo numatyta. Sutaupome pusę milijono litų. Jeigu ministerija šiuos pinigus paliktų mietui, juos galėtume investuoti į pramonės parką ir vietoje 2-3 metų, pramonės parko teritoriją sutvarkytume per šiuos metus“, - situaciją paaiškino Alytaus vicemeras.

 

Jis pabrėžė, kad Alytuje yra didelis nedarbas ir mažas vidutinių atlyginimų vidurkis, todėl norint situaciją pakeisti iš esmės, reikia investuoti. 

Ankstesni straipsniai