Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Vicemerė V. Gibienė: „Tarptautinis bendradarbiavimas atveria kelius dideliems darbams“

9:07, 2017-04-03

Alytaus miesto savivaldybė aktyviai bendradarbiauja su užsienio šalių miestais partneriais. Šiais metais  Dzūkijos sostinėje planuojama daugybė renginių, kuriuose dalyvaus miestų parnerių atstovai, į kaimyninėse šalyse vyksiančias šventes vyks ir alytiškiai.

 

„Daug kas klausia, kam to reikia, bet juk dideli darbai prasideda nuo mažų“, - įsitikinusi Alytaus miesto vicemerė Valė Gibienė.

 

Pasak vicemerės, su miestais partneriais organizuojami kultūriniai renginiai, kurių šiemet Alytaus miesto savivaldybės planuose gausu, nevyksta vien dėl smagaus laiko praleidimo.

 

„Iš šalies gal ir gali atrodyti, kad važinėjame, kultūrinius projektus ir renginius inicijuojame norėdami gerai praleisti laiką ar pakeliauti. Tačiau toks bendradarbiavimas perauga į europinius projektus, kurie mums atneša matomą infrastruktūrinę naudą. Bet viskas prasideda nuo kultūrinių, švietimo ar sporto projektų, kurių nauda nėra tokia apčiuopiama, bet tikrai reikšminga.

 

Nuvažiuojame, susipažįstame, pabendraujame. To reikia, kad užsimegztų ryšiai, atsirastų kontaktas, kad atsirinktumėme, ar miestas partneris yra patikimas, kokioje srityje su juo galima dirbti, ir ar kartu galime ryžtis dideliems darbams “, - kalbėjo V. Gibienė.

 

Pasak vicemerės, kuo atstumas tarp miestų parnerių didesnis, tuo daugiau laiko reikia, kad ryšiai išsivystytų į bendradarbiavimą. Kartais tam neužtenka nė metų ar dviejų.

 

„Su kai kuriais reikia daugiau laiko, o štai su kaimyninės Lenkijos miestais Elku, Gižycku ir Suvalkais jau įgyvendinome daug infrastruktūrinių projektų. Tačiau svarbūs, nors ne tokie apčiuopiami, yra ir kultūriniai, sporto projektai. Mokiniai išvyksta sportuoti į kitų šalių miestus, atsiranda papildoma motyvacija, vieni pas kitus koncertuoti vyksta meno kolektyvai.

 

Tie bendri auklėjamieji, ugdomieji projektai taip pat duoda naudos. Jau netrukus planuojame įgyvendinti bendrą projektą su Elku ir Varėna. Jie, kaip ir Alytus, turės gausioms šeimoms skirtas nuolaidų korteles. Surengsime bendrą festivalį, atvyks šeimos iš Lenkijos, Varėnos. Galbūt kitomis aplinkybėmis tos šeimos niekur neišvyktų, o projekto dėka ir išvažiuos, ir pamatys“, - pasakojo V. Gibienė.

 

Pasak vicemerės, labai svarbu neužsidaryti tarp keturių sienų, žvelgti plačiau, kiek įmanoma daugiau bendradarbiauti su miestais partneriais.

 

„Bendradarbiavimas – tai yra užsimezgusių kontaktų palaikymas ir naujų ryšių užmezgimas. Bendraudamas  daliniesi patirtimi, matai, kaip miestai partneriai vienoje ar kitoje srityje sprendžia problemas, kartu sukuri apčiuopiamą naudą. O tai prasideda nuo mažų dalykų, nuo bendrų pirmų renginių ir buvimo kartu“, - teigė V. Gibienė.

 

Alytiškiai jau balandžio mėnesio pabaigoje Opolėje (Lenkija) atidarys Alytaus fotografų klubo fotografų Dariaus Minsevičiaus parodą „Moters natūra“  ir Stasio Šmigelsko personalinę parodą „A La Retro“. Graži Alytaus ir Opolės bei kitų miestų partnerių fotografų draugystė užsimezgė dar 2014 m. tarptautinio Alytaus miestų partnerių fotografų projekto „Keturios Alytaus dienos“ metu ir sėkmingai tęsiasi iki šiol. 

 

Gegužę Alytaus miesto atstovai dalyvaus ir miestą pristatys Opolės 800 metų jubiliejui skirtoje turizmo mugėje „Pasitinkant saulę“.

 

O jau gegužės 9 d., Europos dieną, svečiai iš Opolės atvyks į Alytų. Europos dienos proga Rotušės aikštėje kartu  su Alytaus informacijos centru „Europe Direct“  bus rengiama didelė šventė. Į ją atvyks Opolės vyrų choras „Camerton“, dvi šio miesto kulinarės ir dvi rankdarbių meistrės.

 

Renginyje taip pat dalyvaus  Alytaus profesinio rengimo centro ir Alytaus dailiųjų amatų mokyklos  bendruomenės. Šventės metu Opolės pyragais  ir APRC mokinių kepiniais bei kvapnia  arbata  bus vaišinami visi alytiškiai.

 

Iš Lenkijos atvykusios rankdarbių meistrės  mokys alytiškius siuvinėti, o dailiųjų amatų mokyklos bendruomenė  – vėlimo iš vilnos  ir kitų amatų subtilybių.

 

Tuo pačiu metu Alytaus miesto teatre planuojama surengti Alytaus bendrojo ugdymo mokyklų projektų mugę. Gegužės 9-osios vakarą planuojami Opolės vyrų choro  „Camerton“ ir „Alytaus miestelėnų“ koncertas.

 

Kadangi šiemet Alytus ir Karelijos sostinė Petrozavodskas (Rusija) mini bendradarbiavimo 10-metį, tai nemažai bendrų renginių planuojama tiek Alytuje, tiek ir Petrozavodske. Į Alytaus miesto šventę atvyks  Petrozavodsko muzikos mokyklos ansamblis, taip pat vyks  Petrozavodsko miesto dailininkų darbų paroda.

 

Į Alytaus miesto gimtadienio šventę atvyks dvylika užsienio delegacijų: iš Amatos (Latvija), Opolės (Lenkija), Elko (Lenkija), Gižycko (Lenkija), Gardino (Baltarusija), Lydos (Baltarusija), Ningbo (Kinija), Seinų (Lenkija), Suvalkų (Lenkija), Petrozavodsko (Rusija) miestų. Pirmą kartą į šventę turėtų atvykti svečiai iš Rumunijos Fokšani miesto ir Kremenčiuko miesto Ukrainoje.

 

Tad smagiai, įdomiai ir turiningai praleisti laiką Alytuje tikrai bus kur. Tereikia netingėti ir norėti ateiti į renginius.

 

Ankstesni straipsniai