Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Vicemerė V. Gibienė: „Kas, jei ne mes, sukursime šventę, į kurią norisi ateiti ir būti?“

12:05, 2017-02-24

„Kuo mes dažniau išeisime ir matysime vieni kitus, tuo labiau suprasime, kad niekas be mūsų tos šventinės nuotaikos nesukurs, miesto nepapuoš, nepuoselės ir nesaugos“ ,- įsitikinusi Alytaus miesto vicemerė Valė Gibienė, besidžiaugdama, kad alytiškių raginti dalyvauti kultūriniuose renginiuose nereikia – jie ir taip labai aktyvūs.

 

Pasak V. Gibienės, ten, kur jai tenka lankytis, tuščių erdvių nebūna, o ir Vasario 16-osios šventė parodė, kad alytiškiai moka švęsti linksmai, susitelkę, būti patriotiški.

 

„Į Alytų Vasario 16-ąją buvo atvykęs žurnalistas Vilius Kavaliauskas, kuris dalyvavo atidengiant atminimo lentas Laisvės kovų dalyviams. Jis stebėjosi, kad aplink tiek daug žmonių. O ir aš pati eidama gatvėmis iš vieno renginio į kitą mačiau, kiek daug alytiškių juda, eina iš renginio į renginį – lyg darbo dieną. Buvo džiugu matyti, kad žmonės švenčia, kad buriasi.

 

O visa ko „viršūne“ tapo kino teatre rodytas filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“. Pasibaigus filmui, niekas neskubėjo stotis, sėdėjo tyloje ir pradėjo ploti. Nuostabus jausmas. Net ir mano paauglė dukra, „neragavusi“ sovietmečio, sėdėjo susimąsčiusi“, - Vasario 16-osios įspūdžius prisiminė V. Gibienė.

 

Renginiai Vasario 16-osios švente Alytuje nesibaigė. Vicemerė V. Gibienė atskleidė, kokios dvi įdomios iniciatyvos alytiškių laukia pavasarėjant, kai vis labiau norisi išeiti iš namų.

 

„Prisijungėme prie labdaringos iniciatyvos „Kviečiu į svečius“. Jos tikslas – paruošti vaišes, pasikviesti svečių, juos pavaišinti. O visi norintys renginio metu gali paaukoti pinigų nepasiturinčioms šeimoms.  Toks renginys įvyks Alytaus vaikų globos namų teritorijoje.

 

Tai kartu bus ir Užgavėnių, blynų šventė. Prie iniciatyvos prisidėti ir dalyvauti šventėje kviečiami įmonių, organizacijų atstovai, visi alytiškiai. Pabūsime kartu, pabendrausime, paaukosime ir išvysime žiemą. Ir atšvęsime, ir prie labdaringos iniciatyvos prisidėsime. Užgavėnės bus išskirtinės “, - apie Užgavėnių šventę pasakojo V. Gibienė. Užgavėnės vyks vasario 28 d. 15.30 val.

 

Dar prie vienos iniciatyvos alytiškiai prisidės kovo 10-ąją,  40-ties paukščių dieną. Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai iš miesto teritorijoje nuvirtusių medžių paruošė medieną ir ją išdalino miesto mokykloms. Mokiniai iš paruoštos medienos gamins inkilus.

 

„Prie šios inkilų gaminimo akcijos pakvietėme viešai registruotis ir kitus alytiškius. Susidomėjimas didelis. Į mūsų kvietimą atsiliepė ir Alytaus pataisos namai.

 

Suskaičiavome, kad gali būti pagaminta apie 300 inkilų. Prašysime miškininkų pagalbos, kad nurodytų, kur tuos inkilus mieste geriau kabinti. Sukursime tarsi „socialinį būstą“ paukščiams. Planuojame, kad inkilai bus kabinami medžiuose netoli Pėsčiųjų ir dviračių tilto, prie Mažosios ir Didžiosios Dailidės ežerėlių“, - kalbėjo V. Gibienė.

 

Ji ragina alytiškius dalyvauti organizuojamuose renginiuose, domėtis, kas vyksta gimtajame mieste ir kartu kurti šventinę nuotaiką.

 

„Tas pasibuvimas kartu, pabendravimas, bendri interesai daug ką reiškia. Tai ir kuria šventę, o šventinė nuotaika priklauso tik nuo mūsų pačių.

 

Džiaugiuosi, kad alytiškiai parodė, kaip išradingai moka švęsti Vasario 16-ąją, daug kas prisidėjo prie akcijos „Parašyk Lietuvos vardą kitaip“.  Norisi, kad taip pat aktyviai jie prisidėtų ir prie kitų švenčių, iniciatyvų, kurių Alytaus mieste netrūksta“, - sakė V. Gibienė, vildamasi, kad alytiškiai taip pat aktyviai dalyvaus ir artėjančiuose Kovo 11-osios renginiuose.

 

O nespėsime nė apsidairyti, kai ateis ir didžiausias miesto renginys – Alytaus gimtadienis. Savivaldybė jau sulaukė penkių pasiūlymų, kaip jį švęsti, bet ne visi pasiūlymai atitinka reikalavimus.

 

Ankstesni straipsniai