Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 788

Vicemeras Tautvydas Tamulevičius. „Gera verslo aplinka + konkurencija = didesni atlyginimai"

15:58, 2016-12-13

Per šiuos metus aplankėme daugiau nei dešimt Alytaus įmonių, domėjomės, su kokiomis problemomis susiduria vietos verslininkai ir kuo jas sprendžiant  galėtų padėti Alytaus miesto savivaldybė. Didžioji dalis klausimų susiję su pramonės rajono infrastruktūros tvarkymu: autobusų stotelių, šaligatvių, dviračių takų, pėsčiųjų perėjų įrengimu ir apšvietimu.

 

Kai kurias problemas mes išsprendėme gana greitai: Putinų gatvėje baigiamas rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių takas, kurio viena pusė dviratininkams ir riedutininkams asfaltuota, kita - klota trinkelėmis, skirta pėstiesiems. Beje, tai vienintelis toks takas Alytuje, nors tikiuosi, kad tai taps įprasta praktika – takas horizontaliai išklotomis trinkelėmis netinka nei dviratininkams, nei riedutininkams.

 

Šiemet pradėtas tvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takas Naujosios gatvės atkarpoje link buvusio Alytaus namų statybos kombinato, kitais metais bus įrengtas naujas takas Pramonės gatvėje. Autobusų stotelės Pramonės rajone pradėtos tvarkyti jau šiemet.

 

Prie problemų sprendimo prisidėjo ir patys verslininkai, pavyzdžiui, automobilių stovėjimo aikšteles įsirengę per dalinio dalyvavimo programą. Pagal šią programą pusė sumos, reikalingos aikštelei įrengti, prisideda savivaldybė. Vien per šiuos metus šiai programai skyrėme per 100 tūkst. eurų. Verslas tuo džiaugiasi ir, manau, kad kitąmet ši suma ir verslininkų kartu su savivaldybe tvarkomos infrastruktūros kiekis dar padidės.

 

Kiekviena tokia investicija sukuria pridėtinę vertę ir kelia įmonių konkurencingumą. Jeigu įmonę supa gera infrastruktūra, tai ir darbuotojams, verslo partneriams bei klientams tai palieka geresnį įspūdį.

 

Žinoma, vietos verslininkai susiduria ir su didesnėmis problemomis, kurias miesto savivaldybė viena yra nepajėgi išspręsti, tokiomis, kaip motyvuotų darbuotojų trūkumas. Tačiau bandome padėti kuo galime - Alytaus miesto savivaldybė kartu su mieste veikiančiomis švietimo įstaigomis kitų metų pavasarį organizuos karjeros dienas, kurių metu mokiniams bus sudarytos sąlygos susipažinti su mieste veikiančių įmonių veikla. Taip bandome ir pakeisti dar nuo praėjusio amžiaus išlukusį stereotipinį požiūrį į darbininkiškas profesijas.

 

Apskritai, mieste situacija darbo rinkoje gerėja. Nepaisant to, kad nuspręsta uždaryti „Coca-Cola“ gamyklą, visgi situacija mieste nėra bloga, o perspektyvos geros. Jau dabar žinoma, kad kai kurios Alytuje veiklą vykdančios įmonės planuoja plėtrą arba jau plečiasi: priima naujus darbuotojus, perkelia gamybos linijas iš kitų miestų ar kitų padalinių.

 

Tai patvirtina akivaizdus nedarbo Alytuje mažėjimas: per pastaruosius metus nedarbas Alytaus mieste sumažėjo dviem procentais. Tai –  didžiulis pasiekimas.

 

Džiugina ir žinia, kad dar daugiau įmonių planuoja eksportą ar jo plėtrą. Savivaldybė savo ruožtu galvoja, kaip galėtų įmonėms labiau padėti: palaikome labai gerus santykius su Kinijos ir Japonijos ambasadomis, todėl galime bendradarbiauti ieškant naujų kontaktų įmonėms šiose šalyse, į miesto įmones kviečiame ambasadorius, delegacijas iš šių ir kitų šalių.

 

Tačiau žvelgiant į verslo skatinimo perspektyvas, jau neužtenka tik kalbėti. Reikia imtis konkrečių veiksmų, skirti lėšų ir jas investuoti. Pavyzdžiui, Alytaus pramonės parke nė vienas sklypas toks, koks yra dabar, nėra tinkamas statybom. Rengiant kitų metų biudžetą, jame bus numatyti pinigai Pramonės parko sutvarkymui, kad bent 10 hektarų būtų sutvarkyta ir paruošta investuotojams. Viliuosi, kad tarybos nariai palaikys tokį sprendimą ir taip žengsime didelį žingsnį verslo aplinkos gerinimo link.

 

Kitas labai svarbus darbas, kuris bus atliktas kitais metais – gatvės, besidriekiančios per buvusio Medvilnės kombinato teritoriją nuo Alytaus kultūros komunikacijos centro link pradėtos rekonstruoti Naujosios gatvės, asfaltavimas. Šios gatvės būklė – apgailėtina, o aplink – verslo įmonės, kuriose dirba mūsų miesto gyventojai. 

 

Verslininkams ne mažiau aktuali yra ir Perspektyvinė gatvė Pramonės rajono pabaigoje. Priklausomai nuo miesto biudžeto lėšų, tikimės, kad tą gatvę pavyks pradėti tiesti taip pat kitais metais.

 

Norėčiau paminėti, kad kitais metais ir centrinė miesto dalis taps patrauklesne – bus sutvarkyta Jotvingių gatvė. Šiemet išsprendėme automobilių parkavimo problemą prie Didžiosios Dailidės ežerėlio, ten taip pat jau nutiesta elektros energijos tiekimo linija. Anksčiau, kai abiejų Alytaus Dailidžių projektas buvo baigtas, elektros nebuvo net gelbėtojų namelyje. Tad ir šioje rekreacinėje zonoje sukurtos sąlygos verslui. 

Ankstesni straipsniai