Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 12 604

Vicemeras Tautvydas Tamulevičius: „Ekonomikos forumo idėjos virsta realiais darbais“

17:58, 2017-05-18

„Forumo metu galime aptarti įvairias idėjas, kurios kartais nuskamba savivaldybės kabinetuose, padiskutuoti su įvairių sričių ekspertais ir nubrėžti konkrečias kryptis, kuriomis turėtų eiti Alytus, kad jis  nesivystytų taip chaotiškai, kaip iki šiol“, - sako Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Tautvydas Tamulevičius, kalbėdamas apie neseniai įvykusio Alytaus ekonomikos forumo rezultatus.

 

Jis neabejoja: forume gimstančios mintys gali virsti realiais darbais. Ir virsta.

 

Alytuje Ekonomikos forumas organizuotas jau antrus metus iš eilės. Planuojama, kad renginys taps, tradiciniu. Kokia jo nauda ir svarba miestui, verslui, gyventojams?

 

Mintis surengti pirmąjį Alytaus ekonomikos forumą kilo spontaniškai, tačiau akivaizdu: toks renginys miestui yra labai naudingas ir reikalingas. Jo metu išsakytos mintys, idėjos pasiūlymai virsta realiais darbais.

 

Pernykščio forumo metu kalbėta apie būtinybę sukurti tinkamą terpę investuotojams – šiemet iš miesto biudžeto skirta pinigų pramonės parkui tvarkyti.

 

Vienas pranešėjų pernai forume pasakojo apie Lean sistemos naudą ir privalumus – ši sistema savivaldybės administracijoje jau diegiama. 

 

Neabejoju, kad kitų metų Ekonomikos forume vardinsime ne vieną šiemetiniame forume nuskambėjusią idėją, kuri bus įgyvendinta ir jau galėsime įvertinti jos rezultatus.

 

Viliuosi, kad forumas kasmet taps vis solidesniu, populiaresniu ir laukiamu. Labiausiai – pačių alytiškių, nes pirmiausia jiems yra skirtas.

 

Ne tiek jau daug turime progų susieiti ir pasikalbėti tiek apie miesto problemas, tiek apie vizijas, kaip tas problemas spręsti. Forumas tam – puiki proga padiskutuoti ir tarpusavyje, ir išgirsti autoritetingų įvairių sričių ekspertų įžvalgas, kurios gali būti labai reikšmingos ir viso miesto, ir konkretaus verslo plėtrai.

 

Ar antrasis Alytaus ekonomikos forumas pateisino lūkesčius, ar pavyko pasiekti maksimalius rezultatus, kuriuos buvote užsibrėžę?

 

Tikrai taip. Forume dalyvavo būtent tie pranešėjai, kuriuos ir norėjome matyti. Tie žmonės, su kuriais bendraujame, spręsdami konkrečius Alytaus plėtros klausimus. Jų dalyvavimas forume, tolesnės diskusijos, bendravimas yra labai svarbus, sprendžiant konkrečias miesto problemas.

 

Labai svarbu yra parodyti, kad mums rūpi, kad mes darome, ieškome, o ne tyliai sėdime ir laukiame, kol kažkas padarys už mus.

 

Visą dieną vykusios forumo diskusijos neabejotinai buvo ne tik įdomios, bet ir naudingos, galvojant apie perspektyvą, realius pokyčius ir teigiamus rezultatus.

 

Ne paslaptis - miesto judėjimo kryptis  ir daugelis sprendimų labai priklauso nuo 27 tarybos narių. Mes visi turime suprasti, kad investicijos, miesto ekonominė plėtra turi būti vienu pagrindinių miesto prioritetų ir turėti aiškią viziją, kur Alytus turi būti po dešimties, dvidešimties ar trisdešimties metų. Kokio miesto mes norime ir kokį jį galime sukurti.

 

Tad kokią Jūs turite Alytaus viziją?

 

Mano vizijoje – Alytus ekonomiškai stiprus, investuotojams patrauklus miestas, su puikiai išvystytu pramonės parku ir sumania specializacija, t.y., turintis aiškiai išreikštą savo išskirtinumą.

 

Pavykus tai įgyvendinti, Alytus turėtų pranašumą prieš kitus miestus tam tikrose srityse: baldų gamybos, metalo apdirbimo, tekstilės, medienos pramonėje.

 

Artimiausiu metu diskutuosime su verslininkais, dirbančiais minėtose srityse. Aiškinsimės jų poreikius ir ieškosime būdų, kaip juos patenkinti.

 

Alytus turi tapti miestu, sukuriančiu aukštą pridėtinę vertę konkrečiose srityse. Tikru regiono centru. Jis gali ir turi tokiu tapti. Toks yra mūsų tikslas.  

 

Pagrindinė Ekonomikos forume skleista žinia  – imtis iniciatyvos. Kokios iniciatyvos imsis Alytaus miesto savivaldybė?

 

Sprendimų priėmėjai savivaldybėje yra politikai. 27 tarybos nariai. Raginimas imtis iniciatyvos buvo skirtas ir jiems.

 

O miesto savivaldybė turėtų labiau įtraukti miesto gyventojus į sprendimų rengimo procesą, įsiklausydama į jų nuomonę. Džiugu, kad įsitraukimas jau vyksta ir kviečiame visus dar aktyviau dalyvauti rengiamose nuomonių apklausose, pavyzdžiui, teikti pasiūlymus dėl esamų viešojo transporto maršrutų tobulinimo.

 

Mes judame teisinga kryptimi, situacija gerėja, bet turi būti žymiai geriau. Jeigu norime proveržio, reikia tam proveržiui ruošti dirvą. Jau artimiausiame tarybos posėdyje svarstysime klausimą dėl gamybinių pastatų projektavimo, nes tokių pastatų miestui labai trūksta. Žinoma, sprendimas, kaip jau minėjau,  priklauso nuo 27 tarybos narių.

 

Smagu, kad į mūsų kvietimą dalyvauti forume, atsiliepia viceministrai, ekspertai. Jie atvyksta, diskutuoja, dalijasi savo įžvalgomis, bet... veikti turime mes patys. Niekas kitas proveržio nepadarys. Viskas yra tik mūsų pačių rankose. Iniciatyva – taip pat.

 

Džiaugiuosi, kad mums sekasi judėti į priekį. Tik labai norėčiau, kad judėtume greičiau. 

Ankstesni straipsniai