Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 29 961

Vicemeras Tautvydas Tamulevičius: „Alytaus atsinaujinimo metas: laukiame lūkesčius pranoksiančių rezultatų“

16:14, 2017-04-11

Šie metai Alytui bus ypatingi. Tuo neabejoja miesto vicemeras Tautvydas Tamulevičius.  „2017 metais atliktų darbų apimtis bus didžiausia per paskutinius dvejus-trejus metus, o rezultatai ne tik pateisins, bet, manau, ir pranoks lūkesčius“, - sako jis.  

 

 „Šiemet įrengsime dvi labai svarbias gatves Pramonės rajone, didelį dėmesį skirsime verslui, gyvenamųjų mikrorajonų infrastruktūrai, toliau tvarkysime miesto darželius, atnaujinsime dalį ugdymo įstaigų. Planų turime daug, darbai jau prasidėjo“, -  tokiomis naujienomis pokalbį apie šiųmečius pokyčius mieste pradėjo vicemeras.

 

Už sutaupytus pinigus – naujas įvažiavimas

 

Alytaus Pramonės rajone, kuris ankstesniais metais buvo pamirštas ir merdėjo, šiemet bus pradėtas įgyvendinti Pramonės g. 1 projektas, kurį sudaro keturi etapai. Pirmojo  etapo metu bus nutiesta gatvė nuo Alytaus kultūros ir komunikacijos centro iki Naujosios gatvės, per buvusio medvilnės kombinato teritoriją.  Kitų trijų etapų metu įrengtas apvažiavimas aplink buvusį medvilnės kombinatą.

 

„Labai džiaugiamės, kad Pramonės gatvės įrengimo darbus mes nupirkome už mažiau nei 900 tūkst. eurų, o ne už 1 mln. 500 tūkst. eurų, kaip buvo planuota. Sutaupytus pinigus investuosime į  naujo įvažiavimo, kuris būtinas Alytuje veiklą vykdančioms bendrovėms, įrengimą“, - kalbėjo T. Tamulevičius.

 

Tarp numatytų šių metų darbų - ir verslininkų labai laukiama perspektyvinė Verslo gatvė. Neabejojama, kad  atidarius eismą minėtomis gatvėmis, pagerės gyvenimo kokybė Putinų mikrorajone. Gyventojų ramybės čia nebedrums sunkiasvoriai automobiliai, kurie galės miestą apvažiuoti Pramonės rajonu.

 

Šiemet tęsiamas ir dar vienas ne mažiau svarbus darbas - pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas Pramonės gatvėje nuo žiedinės Pramonės ir Putinų gatvių sankryžos.

 

„Norime, kad alytiškiams pasiekti darbovietę būtų patogu ne tik automobiliu ar viešuoju transportu.

 

Pernai vieną ilgiausių pėsčiųjų ir dviračių takų įrengėme Putinų gatvėje, šiemet tuos darbus tęsiame į Pramonės rajono gilumą. Žinoma, nespėsime visko padaryti per vienerius metus, bet jau esame numatę takų plėtros planus ir kitiems metams. Tikslas – takus sujungti į žiedą – kad  alytiškiams pasiekti darbovietę  būtų patogu ne tik automobiliu ar viešuoju transportu, bet ir dviračiu“, - sakė T. Tamulevičius.

 

Darbų neįmanoma nepastebėti

 

Kasdien besikeičiančius Alytaus vaizdus mato kiekvienas miesto gyventojas. Nes tiesiog neįmanoma nepastebėti daugelyje vietų vykstančių intensyvių darbų. Šiuo metu tęsiama Naujosios gatvės rekonstrukcija, pradėta tvarkyti Jotvingių gatvė, tęsiami darbai Piliakalnio gatvėje.

 

Šios gatvės rekonstrukcija užsitęsė, bet tai įvyko dėl rimtos priežasties. Atlikus šlaito ekspertizę nustatyta, kad šlaitas gali nuslinkti. Todėl projektas laikinai sustabdytas, pakoreguotas, įrengti šlaitų sustiprinimai – gabijonai, ir, planuojama, kad vasaros pabaigoje rekonstruota gatvė bus atidaryta.

 

Kartu bus išspręsta ir pakilimo nuo Piliakalnio gatvės iki pėsčiųjų ir dviračių tilto problema: sutvarkytas vaizdinga teritorija besidriekiantis takas, kuriuo bus galima pasiekti tiltą. Tik tako, skirto neįgaliesiems, kol kas teks palūkėti – dėl jo įrengimo ieškoma tinkamo sprendimo.   

 

Šiemet bus išasfaltuota Domantonių gatvė Pirmajame Alytuje, rengiami kitų gatvių - Užuolankos, Vidzgirio, Miško, Gražinos, A. Žmuidzinavičiaus  -  techniniai projektai pagal sudarytą prioritetinį žvyruotų gatvių asfaltavimo sąrašą.  

 

Šiais metais planuojama pradėti rengti Ulonų ir Santaikos gatvių rekonstrukcijos projektus.

 

Gyvenamiesiems rajonams sutvarkyti – savivaldybės lėšos

 

„Jeigu praėjusiais metais ilgiausias pėsčiųjų ir dviračių takas buvo Putinų gatvėje, tai šiemet įrengsime dar vieną, apie kilometro ilgio taką nuo Likiškėlių gatvės iki Sveikatingumo tako. Siekiame, kad gyvenamuosius kvartalus būtų galima saugiai ir patogiai kirsti tiesiai, nes šiuo metu tokios galimybės nėra“, - planuojamus darbus vardijo vicemeras T. Tamulevičius.

 

Anot jo, bus tvarkomi ir pėsčiųjų takai, ir įvažiavimai į daugiabučių kiemus, ir įrengiamos naujos vaikų žaidimų aikštelės Vidzgirio ir Putinų mikrorajonuose. „Anksčiau tokios investicijos buvo planuojamos tik gavus ES finansavimą, o dabar gyvenamųjų rajonų tvarkymui savivaldybė, kaip ir pernai, skyrė lėšų iš miesto biudžeto“, - teigė T. Tamulevičius.

 

Naują vaizdą per 2017 metus įgaus ir miesto Jaunimo parkas, kuriame bus įrengta moderni ekstremalaus sporto aikštelė, greta jos – parkūro aikštelė, pavėsinės, taip pat, jeigu pavyks gauti finansavimą, ir sporto salė po atviru dangumi.

 

„Sutvarkysime į Jaunimo parką iš Dainavos mikrorajono vedantį tiltelį, bus atnaujinta labai nusidėvėjusi tilto danga“, - sakė T. Tamulevičius. 2017-ųjų planuose –  Dainų slėnio projektas, viešųjų  tualetų įrengimas, atnaujintas smėlis miesto pliažuose.

 

Vaikų darželiuose – smagiau, jaukiau ir gražiau

 

Alytaus miesto savivaldybė per metus ketina kompleksiškai visuose miesto darželiuose sutvarkyti sanitarinius mazgus. Iki metų rudens nė viename darželyje  turėtų nebelikti nuo pastatų statybų pradžios  neremontuotų prausyklų.

 

„Sanitariniai dalykai negali laukti, tai yra vienas mūsų prioritetų. Be šių darbų planuojame įgyvendinti vaikų darželių žaidimų aikštelių projektus – pirmiems septyniems darželiams žaidimų aikšteles ketiname įrengti jau šiemet", - salė T. Tamulevičius.

 

Iki rudens įvairūs darbai bus vykdomi visuose penkiolikoje Alytaus miesto lopšelių-darželių.

 

Pernai buvo pakeistos darželių pavėsinių stogų dangos, per 2017-2018 metus visi darželiai bus apjuosti 1,8 metrų aukščio tvoromis. 

Ankstesni straipsniai