Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Savivaldybės biudžetas: miesto infrastruktūrai gerinti ir naujai kurti beveik devyni, savivaldybės plėtros programai – puspenkto milijono eurų, numatytos lėšos teisinėms paslaugoms

11:05, 2017-02-06

Šią savaitę Alytaus miesto savivaldybės taryba svarstys ir turėtų patvirtinti šių metų miesto biudžetą. Paskutines jo projekto programas: savivaldybės plėtros gerinimo, ekonominės plėtros ir turto valdymo  pristato vicemeras Tautvydas Tamulevičius, savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, tarybos Ekonomikos, investicijų ir biudžeto komiteto pirmininkas Aurelijus Jaruševičius.

 

Savivaldybės plėtra

 

Alytaus miesto savivaldybės biudžeto projekte Savivaldybės plėtros programai yra numatyta 4,5 mln. eurų, iš kurių – daugiau nei 2 mln. eurų yra darbo užmokestis savivaldybė administracijos darbuotojams, kitos lėšos – vyriausybės deleguotoms funkcijoms atlikti, taip pat – Europos Sąjungos projektų kofinansavimui.

 

Šioje programoje yra numatytos lėšos ir savivaldybės tinklapio atnaujinimui – 200 tūkst. eurų, ir viešinimui bei reprezentacijai – taip pat 200 tūkst. eurų. Dar 400 tūkst. eurų palikta administracijos direktoriaus rezervui.

 

„Manau, kad pinigų suma visai savivaldybės plėtros programai yra pakankama. Noriu atkreipti dėmesį, kad šiame biudžeto projekte yra numatyti pinigai teisinėms paslaugoms, bylinėjimuisi. Man tai yra labai svarbu siekiant sumažinti šilumos kainas. Žinoma, galutinio rezultato dar reikės palaukti, bet neabejoju, kad mes darome teisingą, reikalingą darbą ir turime į tai investuoti.

 

Spaudoje pasirodė informacija, kad Vilniuje buvo nagrinėjama byla dėl to, kad kainų komisija 2010 metais vilniečiams nustatė neteisingą kainą ir vilniečiai per tą laikotarpį galimai permokėjo apie 100 mln. eurų. Aš neabejoju, kad tokia pati situacija galimai galėjo susiklostyti ir Alytuje. Tai yra vienas mano prioritetinių darbų – tą situaciją ištaisyti – pasiekti, kad šilumos kaina alytiškiams pagaliau būtų sumažinta“, - kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius V. Jastremskas.

 

Ekonominė plėtra

 

Ekonominės plėtros programa – yra viena mažesnių, kuriai savivaldybės biudžete, panašiai kaip ir urbanistinio planavimo programai, numatyta tik beveik 300 tūkst. eurų.

 

Anot A. Jaruševičiaus, pagal esamą situaciją mieste šiems metams tai yra pakankama pinigų suma. „Tačiau vienareikšmiškai, kelerių metų perspektyvoje tą sumą reikėtų didinti, kadangi tikrai yra namų darbų, kuriuos reikia atlikti, pasiruošti ir daryti, kad gerėtų verslo aplinka, ateitų potencialūs investuotojai, gerėtų jų aptarnavimas“, - kalbėjo A. Jaruševičius.

 

Alytaus vicemeras T. Tamulevičius apgailestavo, kad visi procesai juda skausmingai lėtai, tačiau pasidžiaugė, kad einama teisinga linkme, o investicinei aplinkai gerinti finansavimą planuojama didinti. Jis teigė tikintis, kad miesto taryba pritars lėšų skyrimui pramonės parkui, galbūt net pastato projektavimui, kadangi labiausiai miestui trūksta sklypų ir gamybinių patalpų, kuriuos būtų galima pasiūlyti investuotojams.

 

„Manau, kad šiais metais padarysime daug, kad investicinė aplinka mieste labai stipriai pagerėtų. Ši programa ir dėmesys verslui, ypatingai infrastruktūrai, tai yra vienintelės tokios tiesioginį atsipirkimą galinčios generuoti investicijos. Investicijos tokioje srityje, kur mums tikrai reikia pasistiebti, nes turime kelis tūkstančius bedarbių“, - pabrėžė T. Tamulevičius.

 

Jeigu miesto politikai pritars, 200 tūkst. eurų bus skirta medžiams pramonės parke esančiuose sklypuose kirsti, sklypų planiravimui, kad bent 10 ha pramonės parko ploto būtų tinkami investuotojams.

 

V. Jastremskas priminė, kad praėjusiais metais miesto savivaldybė intensyviai bendravo su miesto įmonėmis, pastarosios iškėlė klausimus, kad nėra apšvietimo, autobusų stotelių, kurios būtų patogios darbuotojams, šaligatvių. Anot V. Jastremsko, daug šių darbų buvo padaryta jau praėjusiais metais, o šiemet planuojama darbus tęsti.

 

Turto valdymas

 

Turto valdymo ir plėtros programai numatytos lėšos yra tiesioginės miesto investicijos į įvairius infrastruktūrinius, švietimo, sporto, kultūros ir kitus objektus. Tai yra labai plati, kompleksiška ir visą miestą aprėpianti programa. Šiai programai 2017 metų biudžeto projekte numatyta 9 mln. eurų.

 

Iš šios sumos 4,8 mln. eurų skirta Naujosios gatvės iki geležinkelio viaduko rekonstrukcijai ir žiedinės sankryžos toje vietoje įrengimui, Pramonės gatvės nuo Alytaus kultūros ir komunikacijos centro iki Naujosios gatvės rekonstrukcijai, dviračių takams Pramonės rajone įrengti, Dviračių ir pėsčiųjų tako Naujojoje gatvėje pro buvusį Skydinių kombinatą projektavimui, Jotvingių gatvės rekonstrukcijai, Piliakalnio gatvės projekto užbaigimui, Domantonių gatvės asfaltavimui ir kitiems darbams.

 

„Aš pradedu manyti, kad mes iš tiesų pradėsime turtą valdyti, taip, kaip jį reikia valdyti. Savivaldybė iki šiol savo turto nevaldė taip, kaip tą daro verslas, komercinės struktūros. Savivaldybėje turto valdymas buvo apsiribojęs apskaita: suskaičiuojama, kokia yra turto buhalterinė vertė. Deja, tokia realybė“, - nusivylimo neslėpė A. Jaruševičius.

 

Vicemeras T. Tamulevičius vylėsi, kad bus pritarta skirti lėšų praėjusiais metais itin pasiteisinusiai dalinio dalyvavimo programai. Pernai Alytaus verslininkai, pasinaudodami šia programa į miestą investavo apie 200 tūkst. eurų, šių metų biudžete tam yra numatyta tiek pat pinigų. „Šia programa naudojosi ir gyventojai, kurie įsirenginėjo automobilių stovėjimo, vaikų žaidimų aikšteles. Tiek verslo, tiek gyventojų susidomėjimas tik parodo, kad tokia programa yra labai reikalinga ir naudinga miestui“, - neabejojo T. Tamulevičius. 

 

Jis pabrėžė, kad kalbant apskritai apie visą biudžetą, jam svarbiausia, kad jame yra numatytos lėšos pramonės rajonui ir verslo skatinimui, kadangi pagrindinė mieste spręstina problema yra didelis nedarbas. Investicijos ir yra tos priemonės, kurių savivaldybė privalo imtis. „Aš tikiuosi, kad mes pamatysime rezultatus“, - sakė T. Tamulevičius. 

 

Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas A. Jaruševičius prisipažino, kad jam, kaip alytiškiui, turinčiam šeimą, svarbu, kad ne tik verslas augtų, bet ir ta aplinka su kuria kiekvienas alytiškis susiduria kasdien: saugios pėsčiųjų perėjos, šaligatviai, tvarkingi vaikų darželiai, mokyklos, gerėtų.

 

2017 metų biudžeto projekte švietimo infrastruktūros modernizavimui numatyta 600 tūkst. eurų, Alytaus kultūros ir komunikacijos centro rekonstrukcijai, miesto teatro renovacijai, aktyvaus sporto aikštelės įrengimui – 900 tūkst. eurų.

 

„Tuos darbus, kuriuos pradėjome pernai, tęsime ir šiemet“, - sakė A. Jaruševičius. 

Ankstesni straipsniai