Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 12 604

Saugus, patogus ir jaukus miestas. Kuris? Alytus! (II)

9:36, 2017-06-27

Miestas neklestės, jeigu jame nesikurs ir nesivystys verslas. O verslas nesikurs, jeigu tam nebus sukurtos palankios sąlygos. Tad galima tik pasidžiaugti, kad Alytuje infrastruktūra verslui sparčiai gerėja.

 

Sutaupytos lėšos – verslo infrastruktūrai

 

Metų pradžioje prasidėjo buvusios pramoninės teritorijos Pramonės g. 1 pritaikymo verslo vystymui ir plėtrai projekto įgyvendinimas. Pradėta rekonstruoti Verslo gatvė, besidriekianti nuo Alytaus kultūros ir komunikacijos centro link tvarkomos Naujosios gatvės.

 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojos Irenos Pankienės, atlikus minėtos gatvės rekonstrukcijos pirkimo procedūras paaiškėjo, kad miesto savivaldybei pavyko sutaupyti dalį Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, skirtų minėtam projektui.

 

„Siekiant panaudoti visas ES skirtas lėšas, papildomai planuojama tvarkyti privažiavimus Pramonės g. 1 teritorijoje, nes šiuo metu esami keliai yra labai prastos būklės. Tačiau, kad savivaldybės administracija galėtų tęsti pradėtus darbus, reikia papildomų 120 tūkst. eurų, kadangi ES projektas nėra finansuojamas 100 proc.“, - sakė I. Pankienė, vildamasi, kad miesto politikai šią savaitę vyksiančiame tarybos posėdyje pritars biudžeto pakeitimui ir reikalingų pinigų skyrimui. 

 

Kalbėdama apie savivaldybės įgyvendinamus projektus I. Pankienė išskyrė ir buvusio Alytaus eksperimentinio skydinių namų statybos kombinato teritoriją. Nuo jos iki pat Perspektyvinės gatvės bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, kad gyventojai darbo vietas galėtų pasiekti ne tik automobiliais.

 

„Tako projektas jau yra parengtas, tačiau toje teritorijoje nėra apšvietimo. Norisi, kad alytiškiai jaustųsi saugiai, todėl planuojame jį įrengti. Apšvietimo įrengimas kainuotų 185 tūkst. eurų ir neabejotinai pagerintų miestiečių gyvenimo kokybę“, - įsitikinusi I. Pankienė.

 

Investicija, kad gyventojai jaustųsi saugesni

 

Kita visiems aktuali tema – saugus eismas mieste. Alytaus miesto savivaldybės Saugaus eismo komisija nuolat ieško būdų, kaip pažaboti Alytuje lakstančius ir greitį viršijančius vairuotojus. Buvo siūloma Naujojoje gatvėje įrengti stacionarų greičio matuoklį, tačiau nutarta, kad būtų kur kas efektyviau bendradarbiauti su policija ir viename pareigūnų automobilių įrengti mobilų greičio matuoklį.

 

„Jis miesto savivaldybei atsietų apie 35 tūkst. eurų, tačiau nauda būtų dviguba. Bet kurioje miesto vietoje greičio matuoklis fiksuotų greičio viršijimo atvejus ir skenuotų automobilio valstybinius numerius.

 

Jei automobilis būtų nedraustas, pasibaigęs jo techninės apžiūros galiojimo laikas, jei automobilis ar jo savininkas būtų ieškomas policijos, sistema iškart fiksuotų šiuos duomenis ir juos perduotų kelių patruliams. Policija automobilį galėtų operatyviai sustabdyti“, - naujos priemonės privalumus įvardijo Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

 

Naujasis prietaisas panaudos pagrindais būtų perduotas Alytaus policijai, o pusė surinktų lėšų už administracinius Kelių eismo taisyklių pažeidimus, nustatytus šiuo prietaisu, būtų pervedama į savivaldybės biudžetą.

 

„Lėšos į biudžetą pagal šiuo metu fiksuojamų pažeidimų skaičių grįžtų per 1-1,5 metų, be to, tai leistų sutaupyti lėšų kelio ženklų statymui ir spręsti įsisenėjusias greičio viršijimo problemas. Ypatingai šiltuoju metų laiku, kai išsijungus šviesoforams vairuotojai nepaiso leistino greičio ribojimų, o  gyventojai nuolat kreipiasi į Saugaus eismo komisiją dėl papildomų greičio ribojimo ženklų įrengimo“, - kalbėjo P. Raškausienė.

 

Kilnojamasis prietaisas turi pranašumą prieš stacionarų kelio ženklą - prie jo nepriprantama, ir jis kiekvieną kartą „reaguoja“, jeigu vairuotojas jo nepaiso.

 

Saugus, patogus gyventi ir gražus miestas. Tokia Alytaus vizija žingsnis po žingsnio tampa realybe, džiuginančia visus, mokančius džiaugtis, ne niurzgėti.

 

Ankstesni straipsniai