Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 12 604

Saugus, patogus ir jaukus miestas. Kuris? Alytus!

11:07, 2017-06-22

Kas labiausia rodo, kad miestas gyvas ir laimingas? Krykštaujančių vaikų balsai ir šypsenos jų tėvų veiduose! Pagrindo mažylių ir jų tėvų džiaugsmui Alytuje turėtų būti dar daugiau – mieste planuojama įrengti net dešimt naujų vaikų žaidimų aikštelių prie daugiabučių namų. Ir tai tik vienas žingsnis iš tų, kuriuos planuoja žengti miesto savivaldybė, siekdama, kad Alytus taptų ne tik mylimu, bet ir geidžiamu gyventi miestu.

 

Visi planai rengiami ir įgyvendinami įsiklausius į alytiškių poreikius. O jie išties nemaži: be naujų žaidimų aikštelių vaikams artimiausiu metu numatoma įrengti aktyvaus sporto erdvę jaunimui, baigti tvarkyti Dzūkijos pagrindinės mokyklos daugiafunkcį sporto aikštyną.

 

Tiesa, miesto savivaldybės planai ir jų įgyvendinimas priklauso ne tik nuo gerų ketinimų, bet ir nuo Alytaus politikų valios. Birželio mėnesį vyksiančio tarybos posėdžio metu bus svarstomas biudžeto pakeitimo klausimas ir tarybos narių sprendimas lems, kokie pasikeitimai, tiesiogiai liečiantys kiekvieną miesto gyventoją, Alytuje įvyks.

 

Vaikai žais saugioje aplinkoje

 

Geriausia investicija – tai investicija į jaunąją kartą. Kiekviena jauna šeima nori, kad mieste būtų daugiau  erdvių, kur mažieji mūsų miesto gyventojai galėtų saugiai leisti laiką, bendrauti su bendraamžiais. Miesto savivaldybės administracija jau žengė pirmuosius žingsnius, norėdama, kad tokie alytiškių lūkesčiai būtų įgyvendini - siūloma iš miesto biudžeto skirti lėšų dešimties vaikų žaidimų aikštelių įrengimui.

 

„Su Alytaus seniūnaičiais aptarėme, kurios vietos aikštelėms būtų tinkamiausios. Atsižvelgėme į gyventojų pastebėjimus, gyvenamųjų namų tankumą, taip pat ir į mikrorajonuose esančius lopšelius-darželius. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose esančiomis aikštelėmis gali visi laisvai naudotis, todėl norisi naujoms vaikų žaidimų aikštelėms parinkti tokias vietas, kur vaikų žaidimų erdvių trūksta.

 

Jau numatėme dešimt miesto savivaldybei priklausančių sklypų, kuriuose siūlome įrengti saugias vaikų žaidimų aikšteles“, - apie planuojamus darbus mažųjų alytiškių labui kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Pankienė.

 

Putinų mikrorajone planuojama  įrengti keturias vaikų žaidimų aikšteles, Vidgirio mikrorajone – penkias, Senamiestyje – vieną.  

 

Pasak I. Pankienės, gyventojai galės patys pasirinkti, kokioje aplinkoje jų vaikai žais. Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus specialistai parengė tris galimus vaikų žaidimų aikštelių įrenginių komplektus.  Viešai skelbiamos apklausos metu alytiškiai galės išsirinkti jiems patraukliausią. 

 

Į pirmąjį komplektą įtrauktas žaidimų kompleksas su čiuožykla, klasikinėmis sūpynėmis, spyruokline sūpyne, karstykle. Antrasis komplektas susideda iš žaidimų komplekso su čiuožykla, klasikinių sūpynių, smėliadėžės, karstyklės ar laipynės vyresniems vaikams. Į trečiąjį įtrauktas žaidimų kompleksas su čiuožykla, klasikinėmis sūpynėmis, karstyklėmis vyresniems.

 

Planuojama, kad vienos vaikų žaidimų aikštelės įrengimas miesto savivaldybei atsieis apie  5 tūkst. eurų.

 

Jaunimo parke – parkūro aikštelė

 

Užsukus į Alytaus jaunimo parką aktyvų sportą propaguojančio jaunimo jau dabar netrūkta. O kas bus, kai čia bus įrengtas naujasis riedlenčių parkas? Šypsenų aktyviai laisvalaikį leidžiančių alytiškių veiduose tikrai bus daugiau.

 

Miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotoja I. Pankienė priminė, kad prieš kelias savaites Jaunimo parke buvusi senoji aikštė jau atnaujinta - ji praplėsta ir išasfaltuota. Artimiausiu metu čia bus pradėtos statyti ekstremaliam sportui reikalingos rampos.

 

Čia pat ketinama įrengti ir parkūro aikštelę. Planuojama, kad parkūru jaunimas galėtų užsiimti šalia naujai įrenginėjamo riedlenčių parko. Parkūro aikštelė taptų vieta, kurioje aktyvūs alytiškiai galėtų saugiai tobulinti judėjimo meną. 

 

Dainavos mikrorajone – daugiafunkcinis sporto aikštynas

 

Sportuoti Alytuje galima ir kitoje naujai įrengtoje erdvėje – Dzūkijos pagrindinės mokyklos daugiafunkciniame sporto aikštyne. Nors aikštyno rekonstrukcija pradėta 2016 metais kuriam laikui buvo sustabdyta, miesto biudžete numačius kiek daugiau nei 30 tūkst. eurų, darbai bus visiškai baigti.

 

„Praėjusią žiemą dėl žemos oro temperatūros negalėjo būti atliekami aikštyno viršutinės liejamos stadiono dangos įrengimo darbai. Be to, 2017-iems metams, priešingai nei 2016-iems, Švietimo ministerija objekto užbaigimui lėšų neskyrė. Kadangi iki aikštyno rekonstrukcijos darbų pabaigos trūksta visai nedaug, būtų racionaliau darbų nestabdyti, o juos pabaigti savivaldybės lėšomis“, - situaciją komentavo I. Pankienė.

 

Dzūkijos pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė sakė, kad ir mokyklos bendruomenė labai laukia, kada aikštynas bus pabaigtas tvarkyti. „Jau labai daug padaryta ir trūksta tiek mažai. Tą teritorijos dalį mes aptvėrėme, bet pasitaiko, kad vaikai vis tiek įlenda. Nėra saugu“, - pastebėjo V. Sušinskienė.

 

Ji pasidžiaugė, kad žmonės skambina mokyklos bendruomenei ir klausia, ar jau galima ateiti sportuoti. „Senoji aikštelė, kuri buvo sutvarkyta kiek anksčiau, nuolat būna pilna, net gražu žiūrėti. Labai norisi užbaigti ir kitą aikštyno dalį“, - kalbėjo V. Sušinskienė.

 

Sporto aikštyne galima žaisti tinklinį, krepšinį, futbolą, yra sūpynės, karstynės.

 

Iš viso Dzūkijos mokyklos sporto aikštynui įrengti jau panaudota daugiau nei 165 tūkst. eurų.

 

Ir tai – tik dalis darbų, kurie netrukus bus atlikti, jei tik politikai pritars biudžeto pakeitimams.  Numatomos investicijos į eismo saugumą, verslo aplinkos gerinimą, užimtumo didinimą. Plačiau apie tai – kituose straipsniuose.

 

Ankstesni straipsniai