Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Meras V. Grigaravičius apie VKEKK sprendimą sumažinti šilumos kainą alytiškiams: „Tai vienas tų momentų, dėl kurių buvo verta ateiti dirbti į savivaldybę“

16:43, 2017-03-29

„Tai pati svariausia pergalė, kurią pavyko pasiekti per šią pusę kadencijos“, - po Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimo daugiau kaip ketvirtadaliu sumažinti šilumos kainą Alytuje sakė miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

 

Jis prisipažino, kad tai - vienas momentų, dėl kurių buvo verta ateiti dirbti į savivaldybę. Pasak V. Grigaravičiaus, „Alytaus piliečiai“ jau  rinkimų kampanijos metu kalbėjo, kad šilumos kainų politika yra neskaidri, kad reikia atstatyti teisybę. „Labai smagu, kad mums pavyko tą padaryti“, - džiaugėsi miesto vadovas.

 

Tačiau tuoj pat patikino, kad sumažinta kaina – tai dar tik pusiaukelė. Kitas žingsnis – savivaldybei perimti šilumos ūkį savo žinion, kad šilumos tiekimas nebebūtų veikla, kuria privati bendrovė siekia pelno.

 

Nuo šių metų gegužės šilumos kaina Alytuje atpigs daugiau kaip 26 proc. Be to, miesto šilumos ūkį valdanti „Litesko“ privalės kompensuoti alytiškiams 2,6 milijono eurų, kuriuos  gavo alytiškiams permokėjus už šilumą 2014-2015 metais.

 

Tokį sprendimą kovo 29 dieną priėmė VKEK komisija. Šio sprendimo buvo tikėtasi diena anksčiau, tačiau išklausiusi abiejų pusių argumentus, galutinį sprendimą komisija nusprendė priimti diena vėliau.

 

„Man labai patiko, kad komisija išties labai įsigilino į situaciją, iš dalies pripažino ir savo pačios ankstesnes klaidas, nustatant kainas.  Ji tikrai atsižvelgė į mūsų ir mums talkinusių advokatų pateiktus argumentus. O rezultatas – graži pergalė“, - po galutinio komisijos sprendimo kalbėjo meras V. Grigaravičius.

 

Jis pastebėjo, kad svarstant šilumos kainą komisijoje „Litesko“ atstovai užėmė labai aktyvią gynybinę poziciją. „Per tuos metus, kiek mes mėginome bendrauti, derėtis ,  susirašinėti jie laikėsi vilkinimo taktikos. Atsakymų į raštus  reikėdavo laukti labai ilgai, ne į visus klausimus būdavo atsakoma, pateikiama tik dalis prašytos informacijos. Buvo jaučiamas nenoras bendradarbiauti. Ir  komisijoje bendraujant su jų atstovais aiškiai jautėsi  noras torpeduoti komisijos sprendimą, „Litesko“ atstovai mėgino sumenkinti teikiamus skaičiavimus“, - sakė V. Grigaravičius.

 

Komisijos sprendimą „Litesko“ gali apskųsti teismui, tačiau, Alytaus miesto mero teigimu, skundimas  nesustabdo komisijos sprendimo įgyvendinimo eigos. 

Ankstesni straipsniai