Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 788

Meras V. Grigaravičius. Alytus per metus: miestas be skandalų, pagražėjęs, atviresnis, draugiškesnis, matomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų

8:46, 2016-12-22

Baigiasi dar vieneri metai. Per juos būta visko, tačiau noriu pasidžiaugti, kad Alytus pasikeitė. Miestas pagražėjo, tapo atviresnis ir draugiškesnis, o svarbiausia – jo vardas nebeeskaluojamas skandalų fone.  Tai buvo vienas mūsų tikslų – susigrąžinti gerą miesto vardą. Vadinasi, einame tinkama linkme.

 

Labai smagu iš mieste besilankančių šalies ir užsienio svečių girdėti gražius atsiliepimus, kad miestas yra tvarkingas ir žalias, kad jis tapo matomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Neketiname sustoti. Mes ir toliau tvarkomės: rekonstruojama Jotvingių gatvė, metų pradžioje miesto centre nugriautas daugelį metų  stovėjęs buvusios senosios autobusų stoties pastatas-vaiduoklis, o baigus darbus ir pati aplinka bei stovėjimo aikštelės bus sutvarkytos.

 

Atgijo mūsų gražiausi gamtos kampeliai: Dailidžių ežerėliai tapo tikra rekreacine zona, naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas, sujungęs dvi Alytaus dalis, puošia miestą ir traukia juo pasivaikščioti svečius iš visos Lietuvos ir kitų kraštų.

 

Nors permainų laukiančiam Dainų slėniui praėjusiais metais taryba pinigų neskyrė, tikiuosi, kad kitąmet pavyks šį klausimą pajudinti iš mirties taško ir naujam gyvenimui prikelti ne vienam alytiškiui sentimentus keliančią miesto vietą. Ten kasdien būna žmonių, prieš kelias savaites Dainų slėnyje įgyvendinta ir labai šauni jaunimo iniciatyva – kinas po atviru dangumi. Alytiškių susidomėjimas buvo toks didelis, kad visi, norintys stebėti filmą, netilpo į Dainų slėnyje esančią aikštelę.

 

Noriu pasidžiaugti, kad ir patys gyventojai daug prisideda prie miesto tvarkymo. Alytaus miesto savivaldybei paskelbus apie dalinio dalyvavimo programą, kurioje nuo šių metų pradžios gali dalyvauti ir įmonės, daug teritorijų sutvarkyta bendromis jėgomis. Bendrijų nariai ir įmonės aktyviai tuo naudojasi, tvarkosi kiemus, aikšteles, įvažiavimus, šiemet kartu su gyventojais ir savivaldybe įrengta pirmoji vaikų žaidimų aikštelė, norą pasinaudoti savivaldybės parama kitais metais jau pareiškė kelios Alytaus įmonės. 

 

Per šiuos metus ypatingą dėmesį skyrėme verslui ir jo aplinkos gerinimui. Važinėjome po įmones, kad iš pirmų lūpų, ne per tarpininkus ar savivaldybės administracijos darbuotojus, išgirstume, ko verslininkai mieste pasigenda, su kokiomis problemomis susiduria ir kaip prie jų sprendimo galėtų prisidėti savivaldybė. Džiugu, kad einamąsias problemas pavyko išspręsti gan greitai, bet žinoma, yra tokių, kurioms reikia šiek tiek daugiau laiko.

 

Labai geras sprendimas buvo sumažinti verslo liudijimų įsigijimo kainas individualioms veikloms Alytaus mieste vykdyti. Tai paskatino gyventojus kurtis darbo vietas sau. Šiemet verslo liudijimų jau išduota dviem šimtais daugiau nei, pavyzdžiui, 2014 metais.

 

Be to, kai kurios Alytuje įsikūrusios įmonės planuoja plėtrą, priima naujų darbuotojų. Dėl visų šių aplinkybių visumos mažėja nedarbo lygis:  per paskutinius metus jis sumažėjo dviem procentais. Labai tikiuosi, kad tokai tendencija išliks ir darbo nerandančių alytiškių liks vis mažiau.  

 

Labai pozityviai nuteikia ir miesto skolos mažėjimas.  Alytaus miesto savivaldybė šiais metais ne tik nesiskolino, bet ir sumažino savivaldybės skolą 3,5 mln. Eurų, dėl to sutaupyta apie 40 tūkst. eurų palūkanų. Mokesčiai taip pat renkami gerai – jau surinkta 1 mln. eurų į biudžetą daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

 

Kalbant apie miesto infrastruktūrą, laiku buvo pastebėtos klaidos ir pristabdyta Piliakalnio gatvės rekonstrukcija. Priešingu atveju ateityje ten būtume turėję tokią pat problemą kaip ir Žaliojoje gatvėje. Savivaldybės administracijos specialistai ir rekonstrukciją vykdę darbuotojai pastebėjo, kad nebuvo numatyti sprendiniai šaltinių išvagoto šlaito sutvirtinimui. Darbai buvo pristabdyti, projektas pakoreguotas, šlaitas sutvirtintas.

 

Reikėtų paminėti ir vieną problemą, kurios šiais metais mums nepavyko išspręsti. Tai - šilumos kaina. Alytuje šilumos kaina yra viena didžiausių šalyje. Savivaldybė šiandien yra labai senų sprendimų ir sutarčių įkaitė, o tie ankstesni sprendimai mūsų miesto gyventojams kainuoja labai brangiai. Mes negalime daryti įtakos šilumos kainoms tiesiogiai, tačiau teikiame pasiūlymus Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, nes matome, kad miestui šilumos kaina turėtų mažėti apie trečdaliu. Pastebėjome daug netikslumų dabartinėje galiojančioje kainoje, pateikėme visas pastabas ir pasiūlymus kainų komisijai, tačiau Alytui šilumą tiekianti bendrovė nepateikia komisijai reikalingos informacijos, dėl to ši delsia nustatyti naują bazinę kainą, o koks rezultatas? Nukenčia visi miesto gyventojai. Labai tikėjomės sumažintą kainą turėti jau šiemet, bet matome, kad to tikrai nebus nei šiemet, nei kitų metų pradžioje. Viliuosi, kad galiausiai į mūsų siūlymus bus atsižvelgta ir bent kitą šildymo sezoną kainas turėsime teisingas, kaip ir šilumos ūkį savo rankose.

 

Kitas itin opus klausimas, kuris kelia daug aistrų ir tarp miesto gyventojų, ir tarp pačių tarybos narių – naujos rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą nustatymas. Aš suprantu, kad visi gyventojai nori turėti išlaidų kuo mažiau. Tačiau pasikeitimai yra neišvengiami. Yra sprendimas, dėl kurio jau antrus metus politikai neapsisprendžia – išties, daugiau politikuoja, nei bando spręsti, ir mūsų miestui tai kainuoja pusę milijono eurų per metus.

 

Šį klausimą taryba atidėjo prieš metus, šiemet situacija pasikartojo. Nors visiems lyg ir aišku, kad atliekų tvarkymo kaina Alytuje mažiausia ir kad ją būtina keisti jau vien dėl Vyriausybės nutarimo, įpareigojančio, kad kaina susidarytų iš pastovios ir kintamos dalies. Tai yra nepopuliarus sprendimas ir politikams patogu jį nuolat atidėlioti, tačiau bet kokiu atveju, kitais metais taryba privalės priimti sprendimą.

 

Daug planų turime kitiems metams, kai bene didžiausias dėmesys bus skiriamas Pramonės parkui ir verslo infrastruktūros gerinimui. Kitais metais ir toliau labai daug dirbsime investicijų pritraukimo klausimu. Taip pat kitais metais, tikiuosi, bus pradėti įgyvendinti gatvių, jungiančių Pramonės rajoną – Naująją su Pramonės gatve projektai – projektas parengtas, pinigai taip pat numatyti. Ši gatvė ne tik pagerins susisiekimą, bet ir sumažės sunkiasvorių automobilių srautas Putinų gatve, sumažės transporto priemonių spūstys Putinų, Naujosios ir Kalniškės gatvių sankryžoje.  Tikimės, kad ir Perspektyvinei gatvei lėšų bus surasta.

 

Kitais metais pradėsime paruošiamuosius darbus Santaikos gatvės rekonstrukcijai. Gatvė yra prastos būklės, automobilių, ypač sunkiasvorių, srautas didelis, šaligatviai nesaugūs. Gatvę būtina sutvarkyti. Tikiuosi, kad šiam projektui lėšų pavyks gauti iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos.

 

Kita mūsų kryptis – toliau tęsti darbus, kad miestas būtų patogus jaunoms šeimoms. Bus tęsiami remonto darbai miesto darželiuose, kad mažiausiems miesto gyventojams sąlygos būtų geros ir patogios. Šiemet tarybos nariai patys važinėjo po darželius, savo akimis pamatė ir įsitikino, kokios apverktinos sąlygos kai kur yra, prausyklos ir sanitariniai mazgai baisūs.  Kiek vyresniems Jaunimo parke planuojame įrengti sporto salę po atviru dangumi, o ekstremalaus sporto mėgėjams – atnaujinti riedlenčių parką.

 

Labai kviečiu verslininkus pagalvoti apie pramogų ir laisvalaikio centrą – tai vienas dažniausių klausimų, kurių sulaukiame iš gyventojų. Tai nėra savivaldybės funkcija, todėl kviečiame verslą investuoti, nes Alytuje tiek jauniems žmonėms, tiek šeimoms su mažais vaikais, trūksta vietos, kur galima būtų praleisti laisvalaikį užsiimant aktyvia veikla po stogu.

 

Juk Alytus – mūsų visų miestas. Ir visiems, ne tik savivaldybei, turi rūpėti, kad jame būtų gera, patogu  gyventi. Miestas – mūsų visų namai, o namai gražūs, jaukūs ir svetingi būna tik tuomet, kai visi šeimos nariai tuo rūpinasi, kai visi savo namus su meile puoselėja. Taip elkimės ir su savo miestu, savo Alytumi.  

Ankstesni straipsniai