Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 009

Dėl sumažėjusios šilumos kainos Alytus per metus sutaupys daugiau nei 4 mln. eurų

8:29, 2017-03-25

Priimtas sprendimas, kuriam Alytaus miesto tarybos nariai šiandien pritarė plodami. Alytiškiams šilumos kaina mažės daugiau nei ketvirtadaliu, dėl to alytiškiai per metus sutaupys per 4 mln. eurų ir iš 47 vietos (50 vietų centralizuoto šildymo kainų sąraše) Alytus pakils į 11. 

 

Tarybos posėdyje Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius dėkojo visiems prisidėjusiems prie vieno svarbiausių tikslų įgyvendinimo – mažesnės šilumos kainos alytiškiams. „Noriu padėkoti administracijai, tarybai ir visiems, kurie prisidėjo sprendžiant vieną svarbiausių problemų Alytuje. Buvo įdėta daug darbo siekiant teisybės – kad miesto gyventojai už šilumą mokėtų mažiau“, – kalbėjo V. Grigaravičius. 

 

Šiandien posėdžiavusi Alytaus miesto taryba nustatė šilumos kainų dedamąsias pirmiesiems šilumos bazinių kainų galiojimo metams. Kaip jau buvo skelbta anksčiau, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija kovo 29 d. nustatė UAB „Litesko“ filialo „Alytaus energija“ bazinę šilumos kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 5,40 ct/kWh (be PVM), t. y. 26 proc. mažesnę, palyginus su dabar galiojančia (7,32 ct/kWh be PVM). Tačiau vartotojai už šilumos energiją mokės dar mažiau dėl susidariusios permokos, kurią UAB „Litesko“ filialas „Alytaus energija“  turės grąžinti.

 

VKEKK nusprendė, kad „Litesko“ iš vartotojų nepagrįstai gavo 2,6 mln. Eur pajamų ir rekomendavo šią permoką susigrąžinti per 3 metus. Šiuo atveju kaina gyventojams būtų net 32,4 proc. mažesnė. Taip pat VKEKK UAB „Litesko“ šilumos tiekimo veiklai vykdyti reikalingas sąnaudas sumažino 4,6 mln. Eur – įvertinus ankstesnių laikotarpių faktines sąnaudas, jos nepripažintos kaip būtinos reguliuojamai veiklai vykdyti. Be to, karšto vandens kaina mažėja 22 proc. – 1 m3 kubas atpigs apie 1,5 euro).

 

Kuomet nustos galioti PVM lengvata gyventojams, kainos mažėjimas bus ne toks ženklus, tačiau vis tiek sieks per 20 proc. už šildymą ir dešimtadalį už karštą vandenį. Tuo metu verslui lengvata netaikoma ir dabar. 

 

Kaip sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, patvirtinus naują šilumos kainą, vidutinis taupymas daugiabučio namo bute – šimtai eurų per metus. Pavyzdžiui, 35 kv. m. buto gyventojai per metus sutaupys 153 eurus, 50 kv. m. bute gyvenantys alytiškiai – 180 eurų, 90 kv. m. – 253 eurus.

 

Jo teigimu toliau bus siekiama susigražinti šilumos ūkį į savivaldybės rankas, dėl to šiuo metu vyksta teisminiai procesai. „Tikslas yra ne pelnas, bet kokybiška šiluma gyventojams už tinkamą kainą. Savivaldybės siekis patekti į centralizuoto šildymo kainų sąrašo penketuką“, – sakė V. Jastremskas. 

Ankstesni straipsniai