Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 254

Alytaus vicemerė V. Gibienė: „Dovanos naujagimiams jiems visada primins gimtąjį miestą“

16:46, 2017-01-03

Pirmieji alytiškiai jau gavo miesto savivaldybės paruoštas išskirtines dovanas naujagimiams.

 

„Aš gimiau alytiškiu“, - toks užrašas paaugusiems Alytaus miesto vaikams primins, koks yra jų gimtasis miestas. Alytaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad kiekvienam šiais metais gimusiam mažajam alytiškiui būtų įteikta tokiu užrašu paženklinta antklodė-vokelis ir kūdikio albumas, kur tėvai galės fiksuoti vaiko istoriją.

 

Ant lininės antklodės išsiuvinėta skulptūra „Jaunystė“, o atsivertus albumą bus galima rasti Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus sveikinimą ir parašą.

 

„Kiekvienoje šeimoje vaiko gimimas yra stebuklas. Ir visi norime turėti, kas tą stebuklą primintų ir po daugelio metų. Man asmeniškai brangios visos su mano vaikų atėjimu į šį pasaulį susijusios detalės, smulkmenos. Aš jas branginu ir saugau. Tikiu, kad visiems tėvams tokie dalykai svarbūs, vertinami.

 

Tad norėjome padovanoti kažką jaukaus, simboliško ir kartu praktiško. Tikiu, kad ši dovana ir jau suaugusiems alytiškiams, nesvarbu, kur jie bebūtų, visada primins, kad jų gimtasis miestas yra Alytus“, - kalbėjo Alytaus miesto vicemerė Valė Gibienė.

 

Pasak vicemerės, ilgai buvo galvojama, kokį simbolį išsiuvinėti ant antklodės, kol galiausiai nuspręsta, kad tai turėtų būti „Jaunystės“ skulptūra.

 

 „Pastebėjau, kad kalnas, ant kurio stovi ši skulptūra, yra mėgstamas Alytaus jaunimo, nuo jo čiuožinėja vaikai. Galbūt kitais metais ant antklodės galės atsirasti visai kitas paveikslėlis, bet kol kas nusprendėme išsiuvinėti būtent tokį “, - sakė V. Gibienė, tikinti, kad Alytaus miesto savivaldybės dovaną tėvai išsaugos ir perduos jau suaugusiems vaikams.

 

Paskelbus viešai apie savivaldybės sumanymą, pasigirdo svarstymų, ar skulptūros vaizdavimas ant dovanų neprasilenkia su autorinėmis teisėmis. Tačiau V. Gibienė patikino, kad jokių problemų dėl to nekils – visi klausimai suderinti. 

 

Miesto naujagimiams sukurta dovana yra unikali, jos nenusipirksi parduotuvėje. Naujagimiams skirtą savivaldybės dovanėlę nuo sausio 1-osios galima pasiimti savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje. Dovaną atsiimti galima iki kūdikiui sukaks 3 mėnesiai.

 

„Tikiu, kad ši dovana suvirpins širdį, sukels sentimentus savo miestui ir kiekvienam perduos skirtingas emocijas“, - teigė V. Gibienė.

 

V. Gibienės teigimu, Alytus vadinamas šeimos miestu. Čia dėmesį stengiamasi parodyti tiek naujagimiams, tiesk vyresnio amžiaus žmonėms. Norima, kad kiekvienam savam mieste būtų gera gyventi.

 

Ankstesni straipsniai