Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus miesto biudžetas: numatyta lėšų ir platesniems įvažiavimams į daugiabučių kiemus, ir miesto viešajam tualetui įrengti

19:16, 2017-01-31

Infrastruktūrinės priežiūros ir aplinkos kokybės gerinimo programai – 4,5 mln. eurų, urbanistinio planavimo programai – vos 200 tūkst. eurų. Tokius skaičius, tęsdami Alytaus miesto 2017 metų biudžeto projekto pristatymą, įvardijo Alytaus politikai.

 

Biudžeto projekte numatyta lėšų viešajam miesto tualetui, žvyruotų gatvių priežiūrai, išorinės reklamos apskaitai įvesti bei jos kontrolei užtikrinti.

 

Infrastruktūrinė priežiūra ir aplinkos kokybės gerinimas

 

Alytaus miesto savivaldybės tarybos Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Aurelijus Jaruševičius, pristatydamas infrastruktūrinės priežiūros ir aplinkos kokybės gerinimo programą, pabrėžė, kad šiemet yra pirmi metai, kai šios dvi sritys yra sujungtos į vieną.

 

„Iš 4,5 mln. eurų, numatytų šiai programai, norėčiau išskirti vieną ne tokią ir mažą dalį – 400 tūkst. eurų, kurių iš miesto biudžeto pareikalauja rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą netobula tvarka. Kita nemaža suma numatyta miesto savivaldybės įmonei „Alytaus infrastruktūra“.

 

Šiai įstaigai yra perduodama vis daugiau funkcijų ir nors tikėtasi, kad tokiu būdu miestui kai kuriuos darbus atlikti kainuos pigiau, nei perkant paslaugas iš komercinių vienetų, šiųmetis „Alytaus infrastruktūros“ poreikis – 200 tūkst. eurų didesnis nei pernai“, - biudžeto lėšų skirstymo subtilybes vardijo A. Jaruševičius.

 

Kaip neribotą lėšų poreikį jis įvardijo gatvių asfaltavimui skiriamas lėšas, kurių visuomet trūksta nepaisant to, kokio dydžio miesto biudžetas bebūtų.

 

Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos ir plėtros komiteto pirmininkė Gintarė Rimkutė-Merčaitienė, kalbėdama apie minėtą Alytaus biudžeto projekto programą, teigė, kad kaip ir analizuodami švietimui, sportui ar socialinei apsaugai planuojamas skirti lėšas, taip ir infrastruktūrinės priežiūros ir aplinkos kokybės gerinimo programoje vertino, kur yra numatyta reali pinigų suma ir kur dar būtų galima sutaupyti.

 

„Mes manome, kad galima sutaupyti, pavyzdžiui, kalėdiniam miesto puošimui skiriant dešimčia tūkstančių eurų mažiau. Sutinkame, kad miestui reikia viešojo tualeto, bet manome, kad tam numatyta pinigų suma tikrai yra per didelė, sutaupyti dar galima ir skiriant šiek tiek mažiau lėšų kapinių tvarkymui ir miesto šiukšlių dėžių ištuštinimui“, - kalbėjo G. Rimkutė-Merčaitienė.

 

Politikė pabrėžė, kad kaip vienas pagrindinių prioritetų vertinant lėšų poreikį vienai ar kitai programai, Aplinkos ir plėtros komiteto narių nuomone, yra kompleksiškumas.

 

„Inicijavome miesto žvyruotų gatvių pilnos studijos parengimą. Numatyta, kad šiais metai bus asfaltuojama Domantonių gatvė Pirmajame Alytuje, tačiau jeigu mes neįrengsime lietaus kanalizacijos gretimose gatvelėse, tai po kelių metų į Domantonių gatvę investuoti pinigai nueis veltui“, - sakė G. Rimkutė-Merčaitienė.

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Žuromskas, kuruojantis miesto infrastruktūros sritį, prisipažino, kad pinigų tikrai reikia daug, tačiau Alytaus miesto savivaldybės administracija turės verstis su tomis lėšomis, kurios bus paskirtos.

 

„Skaičiuodami, kiek šiems metams konkretiems darbams atlikti mums reikės pinigų, pirmiausia atsižvelgėme į sutartis, kurios yra pasirašytos, ir kurios nuolat pratęsiamos: gatvių priežiūros, kitos infrastruktūros priežiūros, atliekų išvežimo ir kitos. Šių sutarčių mes negalime nutraukti, nes kitaip negausime miestui būtinų paslaugų“, - argumentus, kokiais prioritetais vadovaujantis buvo skaičiuojamas lėšų poreikis, įvardijo K. Žuromskas.

 

Anot jo, kasmet daugiausiai miestui kainuoja mechanizuotas gatvių valymas ir žaliųjų plotų priežiūra.

 

2017 metų biudžeto projekto infrastruktūrinės priežiūros ir aplinkos kokybės gerinimo programoje 2,4 mln. eurų yra numatyta infrastruktūros objektų priežiūrai (apšvietimo tinklų, kapinių, žvyruotų gatvių priežiūra, viešųjų teritorijų tvarkymas), 200 tūkst. eurų eismo saugumui užtikrinti, daugiau nei 8 tūkst. eurų - šviesoforų valdymo sistemos modernizavimui.

 

Urbanistika

 

Urbanistinio planavimo programa – viena mažiausiai biudžeto lėšų „suvalganti“ programa. Jai biudžeto projekte numatyta vos 200 tūkst. eurų.

 

Į urbanistinio planavimo programą įeina detaliųjų planų parengimas, žemėtvarkos planavimo, nuosavybės teisių, žemės sklypų kadastrinių matavimų dokumentų rengimas. 

 

„Šioje programoje yra įdomu tai, kad numatyta 10 tūkst. eurų išorinės reklamos ir mažosios architektūros objektų apskaitai padaryti. Norisi tokią apskaitą turėti, kad visi galėtų ja naudotis. Apskritai, urbanistinio planavimo programa iš kitų išsiskiria ne tik tuo, kad yra mažiausiai iš biudžeto dotuojama, bet ir tuo, kad joje praktiškai nėra galimybių sutaupyti“, - sakė G. Rimkutė-Merčaitienė.

 

Visgi K. Žuromskas prisipažino negalintis patvirtinti, kad planuojamų skirti pinigų minėtai programai tikrai pakaks, nes vos pernai patvirtintą miesto detalųjį planą šiemet jau gali tekti koreguoti.

 

Kaip atrodys galutinis 2017 metų miesto savivaldybės biudžeto projektas, paaiškės po to, kai savo siūlymus pateiks savivaldybės tarybos komitetai ir frakcijos, tačiau A. Jaruševičius pabrėžė, kad prioritetas yra vienas - subalansuoti miesto biudžetą ir pasistengti surasti kompromisą. 

Ankstesni straipsniai